Arsenal přivezl bod

Ve druhém jarním utkání zajel českolipský tým na hřiště nováčka v třetiligové soutěži SK Zápy. Hrálo se za větrného zimního počasí na těžkém terénu, což více vyhovovalo domácímu mužstvu. Českolipský trenér Radim Nečas k tomu řekl: „ Dnes to bylo spíše o bojovnosti než o fotbale.

Jediným pozitivem je bod. Terén dnes vyhovoval soupeři, který hrál jednodušší a tvrdší fotbal. Nás podržel gólman. Jsme nedisciplinovaní, máme další červenou a zbytečné žluté, toto si vyříkáme.“ V dresu českolipských chyběli zraněný Štálík a vykartovaný Patka.
První gólovou šanci si v páté minutě vypracovali hosté, po Dudkově centru z levé strany se před gólmanem objevil Gibala, jenže ten jeho tvrdou střelu hlavou vychytal. Poté Gibala přistrčil míč Novotnému, ten hledal před brankou lépe postaveného Sedláčka, jenže jeho úmysl vystihl Doležal a míč poslal do bezpečí. Pak přišla ze strany českolipských hráčů chyba, kdy ztratili v souboji na půlce domácích míč, následoval centr na pravou stranu, kde zadáci nechali zcela volného Böhma, který postoupil blíže k brance a poté prostřelil vyběšhnuvšího Procházku -1:0. Následovala další šance domácícch, tentokrát v dobrém postavení netrefil hlavou míč Málek. Lípa zahrozila po pěkné akci Kučery, kdy vyhledal ve vápně Novotného, jenže ten netrefil míč a obrance jej stačil odkopnout. Vyrovnání zařídil Gibala, který využil nedorozumění mezi obráncem a gólmanem ke vstřelení gólu – 1:1.
Ve druhém poločase zkusil své štěstí střelou z třiceti metrů Sedláček, balón proletěl těsně nad břevnem. Poté se blýskl svým zákrokem Procházka, když reflexivně vyrazil tvrdou střelu soupeře. Stejně se mu vedlo i po střele Václava Svobody, která mířila k tyči. V následných minutách byl vidět Kučera, nejprve nepříjemnou střelou ohrozil branku, míč proletěl těsně vedle tyče. Jenže v 82. minutě skluzem vyrazil míč u nohy soupeře, hlavní arbitr posoudil tento jeho zákrok jako nebezpečný a tak ho poslal předčasně do sprchy. Domácí se snažili využít početní převahu, jenže hosté zabojovali. Dokonce si mohli odvést tři body, jenže Sedláček místo průniku po pravé straně do vápna a následné střele zvolil zasekávačku a přihrávku, čehož využil domácí obránce k sebrání balónu. V samém závěru zahrozil nejlepší hráč domácích Böhm, nevedlo se mu střelecky a tak se oba soupeři rozešli smírně. Domácí trenér Václav Hradecký byl po zápase spokojený: „ Bylo to ubojovaný utkání s kvalitním soupeřem, kterého hodnotím mezi tři nejlepší mužstva v soutěži. Soupeři dělal špatný terén problémy. Zpočátku nás zatlačil, ale my jsme spoléhali na brejky, což se nám povedlo, dali jsme vedoucí gól. Pak jsme nabídli soupeři šanci k vyrovnání po hrubé chybě. Já jsme s bodem spokojený, protože soupeř mohl ke konci zápasu rozhodnout utkání ve svůj prospěch.“
Zápy - ARSENAL 1:1 (1:1)
Branky 19. Böhm - 39. Gibala. Rozhodčí Janíček - Průcha, Kramlová. ČK 82. Kučera (ČL). ŽK 2:3. Diváků 205.
Zápy: Pařízek - Svoboda T., Duben, Doležal M., Kovařík – Květoň, Svoboda M., Svoboda V., Málek, Jelínek (70.Glasnovič) – Böhm. (Připraveni Petržílka, Doležal I., Chrobák). Trenér Václav Hradecký.
ARSENAL: Procházka - Bína, Bröschinský, Nesvadba, Hozda - Schön - Gibala, Kučera, Sedláček (89.Ježdík), Dudka - Novotný (79.Suk). (Připraveni Štálík, Holeček, Finklár, Bojčuk). Trenér Radim Nečas.