Arsenal vstoupil do jarní části ČFL vítězně, Hlavici deklasoval

Po zimní přestávce se konečně rozběhla jarní fáze České fotbalové ligy a českolipský Arsenal zavítal v rámci 18. kola na půdu poslední Hlavice. Hosté neponechali nic náhodě a odevzdanému soupeři nasázeli během první půle pět gólů.

Zkraje druhého poločasu dovršil hattrick českolipský útočník Petr Novotný, hlavický Slabý už pak jen kosmeticky upravil výsledek. Oba týmy navíc nedohrály zápas v plném počtu. Nejprve byl vyloučen Patka, po něm se ze hřiště předčasně pakoval domácí Doležal.

Českolipští fotbalisté odcestovali do Hlavice s cílem potvrdit roli favorita a vstoupit do druhé poloviny sezóny tím nejlepším možným způsobem. První krok k dosažení této mety udělal již v 6. minutě Martin Kučera, který otevřel skóre utkání – 0:1. Dvě minuty nato se míče chopil Petr Novotný a zahájil tak své gólové představení – 0:2.

Na další gól se čekalo až do 15. minuty, a byl to znovu hlavický gólman Kamisch, který kapituloval. Tentokrát mířil do černého Daniel Dudka – 0:3. Když ve 22. minutě přidal svou druhou trefu Petr Novotný, bylo o vítězi definitivně jasno – 0:4. Svěřenci trenéra Radima Nečase se navzdory čtyřbrankovému vedení nepřestali koncentrovat a ve 25. minutě zasadil Hlavici nepopulárního „bůra“ Daniel Dudka – 0:5.

Ihned po přestávce se k balónu dostal Petr Novotný, který završil nejen půltucet gólů, ale také svůj hattrick – 0:6.  Hosté si trochu pokazili dojem z jinak velmi povedeného utkání v 50. minutě, kdy Patka přidržel unikajícího soupeře a hlavní rozhodčí poslal českolipského stopera předčasně do sprch. Hlavice se v početní výhodě zmohla pouze na jediný gól, který obstaral v 56. minutě Slabý – 1:6.

Jenomže ani hostitelé nedohráli střetnutí v plném počtu, v 68. minutě se proti pravidlům provinil hlavický Doležal, pro kterého tento duel skončil rovněž ještě před závěrečným hvizdem sudího Severýna. Do konce zápasu už žádný gól nepadl, a tak mohli Českolipští slavit úspěšný vstup do jarní části ročníku.

SK Hlavice – ARSENAL Česká Lípa 1:6 (0:5)

Branky: 56. Slabý – 6. Kučera, 8., 22. a 46. Novotný, 15. a 25. Dudka

Rozhodčí: Severýn – Kubr, Fišer

ŽK: 1:2 (Doležal – Sedláček, Bína)

ČK: 1:1 (Doležal – Patka)

Diváci: 80

SK Hlavice: Kamisch - Herodes, Synek, Doležal, Sameš - Slabý, Toman, Zdražil, Válek - Němec, Kulhánek (Kulhavý, Vlach, Málek, Koucký). Trenér Pavel Šafář.

ARSENAL Česká Lípa: Bojčuk - Broschinský, Patka, Nesvadba, Bína – Schön (58. Štálík), Kučera, Sedláček, Gibala, Dudka (68. Ježdík) - Novotný (82. Suk). (Procházka, Holeček, Finklár). Trenér Radim Nečas.