Českolipský Arsenal nakonec uhrál remízu

V nedělním odpoledni sehrál českolipský Arsenal další utkání ČFL proti SK Strakonice, za tento tým nastoupilo deset hráčů Áčka a juniorky Budějovického Dynama. Stovka diváků viděla na ČFL velmi dobrý fotbal. Oba trenéři se shodli na tom, že góly dostali po chybách obrany.

Českolipský trenér Radim Nečas k tomu řekl: „ Vezeme ze Strakonic nakonec bod, ale mohli jsme za určitých předpokladů získat i tři, kdybychom neudělali chyby v obraně. První půle byla z naší strany slušně odehraná, samozřejmě až na ty chyby. Potěšilo mě, že jsme ve druhé půli dokázali zapnout, protože za soupeře nastoupila řada hráčů z ligových Budějovic. Byla to pro některé hráče konfrontace s ligovými hráči, a že je možná.“

SK Strakonice 1908 – Arsenal Česká Lípa 2:2 (2:0)

První šanci ke vstřelení gólu si vypracovali hosté, kdy Sedláček našel před vápnem Kučeru, který z dvaceti metrů vyzkoušel pozornost domácího gólmana. Domácí se do první šance dostali až v jedenácté minutě a byla to šance gólová. Gibala se zapomněl vrátit, čehož využil Wermke k zatažení míče a následné přihrávce přes celé vápno, kam si naběhl Novák, ten umístil míč k tyči za Bojčukova záda – 1:0. V následných minutách se hrálo většinou mezi vápny, kdy útok střídal útok.  Ve třicáté minutě musel českolipský gólman Bojčuk ukázat své brankářské umění, kdy likvidoval nájezd strakonického Linharta, kterého neuhlídal Broschinský. Bojčuk vyběhnutím a pádem do střely míč vyrazil. O tři minuty později se Broschinský  nestačil vrátit, čehož využil Zeba ke střele opět k tyči a Strakonice vedli již 2:0. Tři minuty před koncem první půle Broschinský zmařil další šanci domácích, když odkopl nebezpečnou střelu jednoho ze strakonických hráčů, která mířila mezi tři tyče.

V úvodu druhého poločasu nevyužil gólovku Moustapha Ndiaye, kdy se po centru Hozdy dostal k hlavičce, mířil vedle. I v následné akci se mu nedařilo, tentokrát hlavičkoval jen do gólmana Vokatého. Poté se do šance dostal bratr Jiřího Ježdíka Václav, jenže jeho gólovou radost mu zmařil Patka, který se včas vrátil do vápna. V 69. minutě zahodil gólovku Dudka, když z malého vápna překopl branku. Lípa v té chvíli byla jasně lepším mužstvem a dokazovala, že se může měřit i s ligovými hráči.  O pět minut později nejprve nepřesně vystřelil Sedláček, minul branku. Pak přišel roh Kučery, který poslal míč do vápna, kde se nejlépe orientoval Broschinský a Lípa snížila skóre na 2:1. A to nebylo vše. V následné minutě Sedláček našel před brankou svého spoluhráče tmavé pleti Ndiaye, ten hlavou nedal šanci domácímu gólmanu Vokatému  - 2:2. Dvě minuty před koncem Bojčuk ještě čelil střele Hory.

Domácí trenér Jiří Lerch k utkání řekl: „ My jsme byli v prvním poločase šťastnějším mužstvem, vedli jsme 2:0. Po změně stran dala Lípa kontaktní gól a my jsme se sesypali. Českolipští byli ve druhé půli lepší a po zásluze si odváží bod.“

Českolipský kapitán Jan Broschinský je rád, že se dokázalo vyrovnat. „ Jsem rád, že jsem dal ten první gól. Na druhou stranu by mne mrzelo, kdybychom prohráli 2:1. V prvním poločase jsme hráli trochu ospale a dostali jsme dva góly po našich chybách, přestože si něco řekneme. Ve druhé půli jsme to odčinili a získali bod.“

Branky 11. Novák, 33. Zeba - 77. Broschinský, 78. Ndiaye. Rozhodčí Pechanec - Melichar, Štefan. ŽK 0:2. Diváků 100.

Strakonice: Vokatý - Ježdík V., Riegel, Halama, Novák - Otepka (82.Repa), Zeba, Wermke, Hora, Petráň - Linhart. (Připraveni Vaněk, Slavík, Sláma, Radouch, Rojík). Trenér Jiří Lerch.

ARSENAL: Bojčuk - Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda - Gibala (28.Ježdík), Schön, Sedláček, Kučera, Dudka -  Ndiaye (Připraveni Finklár, Štálík, Müller, Procházka). Trenér Radim Nečas.