Českolipský Arsenal opět bez porážky

V sobotním dopoledni sehrálo mužstvo Arsenalu Česká Lípa své další utkání jednadvacátého kola ČFL a to v ocelářském městě Kladno, kde vyzvala místní sportovní klub. Hrálo se na těžkém blátivém terénu, přesto více než dvěstě diváků vidělo na třetí ligu slušný fotbal s nasazením, tvrdostí a hlavně bojovností.

Šťastnějšími byli hosté, kteří se představili s kompaktnějším celkem. Domácí trenér Daniel Drahokoupil k tomu řekl: „ Česká Lípa je dobrý soupeř, což jsme věděli. Porazila doma Domažlice a remizovala v Zápech. Z naší strany jsme se na ni připravovali velice dobře. Naší kvalitu snížilo zbytečné vyloučení, což hrubě ovlivnilo zápas. Do 35. minuty to z naší strany šlo, ale potom se Lípa dostávala do šancí a několikrát nás zamkla před šestnáctkou. Moc šancí si nevytvořila, největší byla, kdy nastřelila břevno naší branky. My jsme se snažili o srovnání, ale nevyšlo to. Jestli v dalším zápase nezískáme tři body, tak se ocitneme v sestupové zóně.“

SK Kladno – Arsenal Česká Lípa 0:1 (0:0)

Prvně zahrozili domácí, kdy Růžička se dostal před vápno, jenže v souboji s Broschinským při snaze vystřelit se smekl a míč netrefil. Následoval trestný kop Hozdy, kdy míč proletěl těsně vedle kladenské branky. Pak přišla pěkná akce ze strany českolipských, kdy Broschinský při vhození autu našel u lajny Gibalu, ten zatáhl míč k brankové čáře a následoval centr na Novotného, kterému se u zadní tyče nepodařilo trefit balón dle svých představ, gólman jeho nepovedený pokus zmařil. Další nebezpečná akce ze strany hostí začala u Nesvadby, který křížnou přihrávkou našel v útočné půlce Novotného, ten to přistrčil k Sedláčkovi, který mířil těsně vedle. Ve 23. minutě domácí zahrozili tak, že Bojčuk musel ukázat své umění. Patka ani Nesvadba neuhlídali před vápnem Tótha, ten prošel až před Bojčuka, který mu skokem pod nohy sebral míč z nohy. Následovala šance hostí, kdy Gibala přihrál Broschinskému, ten centroval před branku, kde na tento centr nedosáhl Novotný. Pak přišla pro domácí pohroma. V 41. minutě musel předčasně do sprch Samek pro udeření loktem Ježdíka ve výskoku.

Do druhého poločasu nastoupili domácí hráči pouze s devíti hráči v poli. Toho Lípa využila k tlaku a následnému vstřelení vítězného gólu, i když autorem byl domácí Vavřina, který chtěl hasit nebezpečnou situaci. Sedláček vybojoval míč, šel před branku, kde uviděl zcela volného Novotného, jenže ke kterému přiběhl Vavřina a chtěl míč poslat nad branku, trefil se pod břevno. Trenér Radim Nečas to komentoval slovy: „ Nám pomohlo, že domácí šli do deseti a museli hrát vabank. My jsme se prosadili jedním gólem, mohli jsme jich dát více, jenže jsme šance nevyužili. Mohlo se stát i to, že jsme mohli inkasovat a to díky některým lehkovážným nahrávkám. Zaplať pánubohu, že jsme to odehráli s nulou.“ V následných minutách se Lípa dostávala do hry a vypracovala si několik šancí, chyběl gól. Největší zahodil mladíček Dudka, když orazítkoval břevno kladenské branky z hranice vápna. Poté střílel vedle Ježdík, pak domácí gólman Hůla vytěsnil mimo branku střelu opět Dudky. V té době obsadili českolipští hráči na celých dvacet minut domácí polovinu, jenže gólu se nedočkali. Nebylo tomu ani patnáct minut před koncem, kdy Dudka mířil pod břevno, jenže gólman Hůla byl proti a míč vyrazil nad branku.  V samotném závěru mohli domácí nakonec skóre srovnat, po trestném kopu Vavřiny se míč několikrát odrazil v malém vápně, ale za brankovou čaru se nedostal. Lípa nakonec utkání zvládla a podržela si dosavadní neporazitelnost v jarní části.

Branka 47. vlastní (Vavřina).  Rozhodčí Kříž - Košan, Paták. ČK 41. Samek (Kla), ŽK 4:1. Diváků 275.

Kladno: Hůla – Samek, Hanzlík, Vavřina, Štoncner (85.Zahálka) - Bartoš, Procházka, Růžička J. (59.Šimkovský), Tóth, Růžička P. –Vodička (73.Janda).  Trenér Daniel Drahokoupil.

ARSENAL: Bojčuk - Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda - Schön - Gibala (79.Finklár), Sedláček, Dudka, Ježdík (84.Suk) - Novotný (89. Holeček).  (Připraven Procházka) . Trenér Radim Nečas.