Českolipský Arsenal potřetí v řadě bodoval, zdolal i Písek

V dalším utkání hostili českolipští fotbalisté předposlední Písek a v tomto souboji byli jasnými favority. Svoji roli začali potvrzovat ve 14. minutě, kdy se trefil Ndiaye. Po přestávce se prosadil také Hozda a vypadalo to, že si domácí své vítězství v klidu pohlídají.

V závěru zápasu však brankář Arsenalu Bojčuk ve vápně fauloval a nařízenou penaltu proměnil Kalivoda. Víc už ale Písek nestihl, a tak všechny tři body zůstaly u Ploučnice.

Jako první dal o sobě vědět českolipský kapitán Broschinský, který se po rohovém kopu opřel do míče, ale s jeho pokusem si písecký gólman Vršecký poradil. Úvod utkání patřil Českolipským, po nabídce Hozdy zakončoval Kučera a v ochozech Městského stadionu to jen tak zahučelo. V 9. minutě našel Kučera Dudku, jehož bombu Vršecký vyboxoval do bezpečí a uchránil tak svůj tým od pohromy.

Následně hosté faulovali a málem se jim to vymstilo. Na Kučerův přímý kop si naběhl Ndiaye, ovšem jeho hlavičku Vršecký zneškodnil. Písek se o slovo přihlásil až v 18. minutě, Mašát ale Heldův centr za Bojčuka nenasměroval. Hned vzápětí se mohli hostitelé ujmout vedení, jenomže tvrdá rána Sedláčka se mezi tři tyče nevešla. Když pak neuspěl Kalivoda, udeřilo na druhé straně. Nedorozumění v písecké obraně využil Moustapha Ndiaye, na kterého zívala zcela prázdná branka – 1:0.

Na začátku druhé půle měli domácí dvě obrovské šance, jenže Dudka se Sedláčkem své tutovky spálili. Prosadil se až v 54. minutě Miroslav Hozda, který zúročil přesný Ježdíkův centr – 2:0. Zanedlouho měl třetí gól na kopačce Sedláček, ale ani tentokrát do černého nezamířil.  Poté se po jednom souboji zranil Ndiaye, jenž opustil hřiště na nosítkách.

Své střelecké štěstí zkoušel Mašát, ale místo Bojčuka zaměstnal podavače míčů za brankou. V 79. minutě fauloval ve vápně brankář Bojčuk a nařízenou penaltu s přehledem proměnil David Kalivoda – 2:1. Vítězství České Lípy mohl definitivně pojistit unikající Gibala, ovšem díky dobré práci píseckého obránce nemělo jeho zakončení potřebný důraz a přesnost. To ale nemuselo hráče Arsenalu mrzet, protože hubený náskok nakonec udrželi až do konce.

Radim Nečas (trenér České Lípy): „Na můj vkus jsme po prvním vstřeleném gólu přestali hrát a nechali jsme soupeře, aby si vypracoval slušné akce. Druhý poločas jsme opět začali slušně, dali jsme gól, ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát. Měli jsme další šance, zápas klidně mohl skončit 4:0 nebo 5:0, ale nakonec jsme ještě udělali hloupou chybu, z které rezultovala penalta. Do konce utkání jsme se pak strachovali o výsledek. Nechápu velké výpadky v myšlení hráčů, kdy po gólu přestanou hrát a hrají úplně něco jiného, než co jsme si řekli.“

Česká Lípa - Písek 2:1
Branky: 24. Ndiaye, 54. Hozda - 79. Kalivoda z pen. Rozhodčí: Tereba. Bez karet. 420 diváků. Poločas: 1:0.
Česká Lípa: Bojčuk – Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda – Schön – Sedláček, Kučera, Dudka (81. Štálík), Ježdík (76. Novotný) – Ndiaye (65. Gibala). Trenér: Nečas
Písek: Vršecký – Macháček, Nohýnek, Motejzík (46. Sajtl), Šlehofer – Kalivoda, Held, Mašát, Šimonovský (72. Zahrádka), Andrejevič – Hanuš (58. Rosůlek). Trenér: Fečo