Českolipský Arsenal prohrál potřetí v řadě

(Doplněno o fotografie Marka Plačka). Třetí porážku za sebou zaznamenali fotbalisté českolipského Arsenalu, když v 28. kole České fotbalové ligy prohráli s Horními Měcholupy 0:3. Na zisku tří bodů se nejvíce podílel bývalý českolipský hráč Jan Knobloch, jenž se trefil dvakrát, jeden gól přidal Michal Kučaba.

Trenér České Lípy Radim Nečas udělal oproti předchozímu utkání tři změny v sestavě. Od začátku poslal na hřiště Josefa Štálíka, jenž naskočil na pozici pravého obránce místo Jana Broschinského, který si odpykával karetní trest. Stejný „flastr“ naopak skončil Miloši Gibalovi, který nastoupil na své obvyklé místo v útoku. Role náhradníka zbyla na záložníka Michala Sedláčka.

Rovněž soupiska Horních Měcholup nabídla zajímavá jména, kouč Jindřich Trpišovský přivezl do České Lípy bývalého prvoligového hráče Petra Mikolandu, v základu se objevil Jan Knobloch a na lavičku náhradníků usedl Lukáš Prückner, oba ještě nedávno oblékali právě českolipský dres.

Pražané měli znamenitý nástup do zápasu, už ve 4. minutě si Jan Knobloch naběhl na přesný pas a vůbec první střelou na brankáře Bojčuka otevřel skóre. O čtyři minuty později bylo s domácími ještě hůř, Mikolanda prchl po straně, načež vybídl ke skórování osamoceného Michala Kučabu, jenž svou šancí nepohrdl. Ve 29. minutě musel Bojčuk předvést své umění, aby zneškodnil tutovku Kučabovi.

Českolipští hrozili pouze ze standardních situací, ve 36. minutě si na rohový kop nejvýše vyskočil Ježdík, ovšem Kudrnovu branku minul. V závěru poločasu měl třetí trefu na kopačce Blažej, ale z hranice vápna Bojčukovu klec minul. Přesto však odcházeli do kabin spokojenější hosté, kteří měli v zádech dvougólový náskok.

Po hodině hry o sobě dali vědět také hostitelé, Dudka spálil loženku, když nastřelil pouze tyč Kudrnovy svatyně. Vzápětí se identický hráč dostal do zakončení znovu, ani tentokrát ale nemířil přesně. Minutu nato Gibala dokonce běžel sám na Kudrnu, ale hostující gólman si počínal zkušeně a nedovolil českolipskému útočníkovi zakončit.

Poté sice neuspěl Mikolanda, ale Horní Měcholupy si vše vynahradily v 71. minutě, kdy se Bartošák elegantně uvolnil a jeho nabídku do vápna přetavil v třetí gól Jan Knobloch. Do konce zápasu se už nic podstatného nestalo, a tak si Pražané odvezli od Ploučnice plný počet bodů.

Radim Nečas (trenér České Lípy): „Průběh zápasu jednoznačně ovlivnil jeho začátek, kdy jsme si nechali dát hloupé góly z rozehrané standardní situace nebo nakopávanými míči za obranu. Když prohráváte v desáté minutě 2:0, tak to asi zacloumá s každým. Druhý poločas byl z naší strany lepší, mohli jsme se dostat do hry, ale Dudka trefil tyč a Gibala šel sám na bránu. Kdybychom alespoň z jedné šance dali gól, tak by byl zápas ještě otevřený. Místo toho jsme si však nechali dát třetí branku, která utkání definitivně rozhodla.“

Česká Lípa - Horní Měcholupy 0:3
Branky: 4. a 71. Knobloch, 8. Kučaba. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: Schön, Dudka - Opluštil, Jíša. Diváci: 285. Poločas: 0:2.
Česká Lípa: Bojčuk – Štálík, Patka, Nesvadba, Bína – Schön – Kučera, Dudka (78. Müller), Ježdík – Novotný (46. Sedláček), Gibala (76. Suk). Trenér: Nečas.
Horní Měcholupy: Kudrna – Opluštil, Busta, Knobloch (80. Vrabec), Houžvička – Blažej, Petřivý (72. Jíša), Kučaba (68. Hřebeček), Mikolanda – Balík, Bartošák. Trenér: Trpišovský.