Dorostenecké derby ovládl Arsenal, Lokomotivu porazil 5:2

V rámci 18. kola KP U19 hostil českolipský Arsenal svého městského rivala Lokomotivu, která chtěla hráčům zpoza Ploučnice oplatit podzimní porážku. Hostitelé však neponechali nic náhodě a na domácím hřišti vyhráli 5:2. Po dvou brankách zaznamenali domácí Martin Šlechta a hostující Jiří Brejcha.

Jako první se zapotil domácí brankář Semerád, který musel čelit střele Stránského, jehož vyzval ke skórování Florián. Gól však padl na druhé straně hřiště. Hostující Bárta se nedomluvil s gólmanem Martínkem, jemuž nechtěně poslal míč do branky – 1:0. Do slibné šance se po Chynově pasu propracoval Poláček, ve finální fázi si ale balón předkopl daleko před sebe. Poté svou příležitost nezhodnotil Lukáš Mígl, avšak o tři minuty později se hostitelé radovali podruhé.

Ve středu hřiště předvedli pěknou kombinaci Lukáš Mígl s Mitáčem, kulatý nesmysl se pak přes Ráže dostal až k Martinu Šlechtovi, který před Martínkem nezaváhal – 2:0. Vzápětí bylo s Lokomotivou ještě hůř, potřetí rozvlnil síť Jan Mitáč – 3:0. Autor druhé branky Šlechta následně hledal centrem Ráže, ten ale neuspěl. Ve 40. minutě to vzal Ráž na sebe, jenže jeho nabídku z přímého kopu Martínek vyrazil.

Druhý poločas otevřel svou tvrdou ránou Šimon. Dalšího gólu se 80 diváků dočkalo v 52. minutě, Ondřej Ráž si počkal na přihrávku a pokusem na zadní tyč zvýšil na 4:0. Pak dal o sobě vědět znovu Šimon, ani tentokrát se mezi střelce nezapsal. Záhy měl pátou trefu na hlavičce Chyna.

V 61. minutě vznikly zajímavé situace na obou stranách. Nejprve běžel Chyna sám na Martínka, místo zakončení volil přihrávku na úplně volného Ráže, který však zcela odkrytou branku minul. Vzápětí se ale veškeré snažení ukázalo být zbytečným, protože pomezní sudí Sobotka odmával Rážovi ofsajd. Poté se o interesantní malou domů postaral Urban a brankář Semerád měl co dělat, aby balón vyhlavičkoval do bezpečí.

V 67. minutě se Arsenal páté branky přeci jen dočkal, Martin Šlechta tváří v tvář Martínkovi nezaváhal – 5:0. V následujících minutách domácí přestali hrát a Lokomotiva toho využila ke snížení. V 70. minutě se prosadil Jiří Brejcha – 5:1.

Sto dvacet sekund nato mohl progres Lokomotivy ztlumit Šlechta, který však dovršení hattricku odmítl. Z následné dorážky se neprosadil ani Šimon. Když neskórovali hráči Arsenalu, udeřilo na opačné straně. Do míče se opřel Jiří Brejcha – 5:2. V samotném závěru utkání měl hattrick na kopačce Šlechta, Martínek proti němu vytáhl brilantní zákrok.

Víc už aktéři městského derby nestihli, Arsenal tak zaslouženě porazil Lokomotivu 5:2. Kdyby však svěřenci trenérů Ladry a Šimona zužitkovali všechny své vyložené šance, rozdíl ve skóre by byl ještě vyšší.

ARSENAL Česká Lípa – Lokomotiva Česká Lípa 5:2 (3:0)

Branky:16. Bárta (vlastní), 28. a 67. Šlechta, 30. Mitáč, 52. Ráž - 70. a 75. Brejcha   Rozhodčí Bým - Řeháček st., Sobotka. ŽK 2:1.  Diváci: 80

ARSENAL: Semerád - Tomíček, Mígl Ladislav, Poláček,  Urban (64. Copko) -  Mígl Lukáš (78. Ladra), Chyna (68. Berounský), Mitáč - Šlechta, Ráž, Šimon.

Loko ČL: Martínek - Fara, Doucha, Spilka, Stránský (46. Podstawek), Bárta (73. Škaloud), Beneš (56. Brejcha), Kliment, France, Florián, Ryl.