Králův Dvůr připravil Arsenalu první jarní domácí porážku

Českolipští fotbalisté si v předehrávce 34. kola připsali první jarní domácí porážku, když nestačili na Králův Dvůr, jemuž podlehli 0:2. Střelecký účet zápasu otevřel v 17. minutě bývalý prvoligový hráč Jiří Sabou, jehož po přestávce podpořil Matěj Paprčiak, který potvrdil export tří bodů do středních Čech.

Trenér českolipského Arsenalu Radim Nečas udělal oproti nedělnímu utkání dvě změny v sestavě. Do branky poslal místo Bojčuka Procházku a v útoku alternoval na pozici zraněného Ndiayeho Gibala.

První vážnější akce se zrodila v 11. minutě, kdy pálil Sabou a českolipský brankář Procházka měl s jeho navštívenkou co dělat, aby ji uzmul do rukavic. Poté se už někdejší prvoligový fotbalista prosadil, když za Procházku dorazil odraženou střelu od břevna – 0:1. Vzápětí kvůli zranění odstoupil domácí Hozda, jehož na trávníku nahradil Bína. Mračna se po inkasovaném gólu nezačala stahovat jen nad domácím týmem, nýbrž i nad českolipským stadionem, kde se hodně rozpršelo.

Ve 26. minutě si interesantní šanci připravil Mikluščák, jehož zakončení chyběla razance a přesnost. Následně dali o sobě vědět také hostitelé, míč se po ose Sedláček – Gibala dostal k Ježdíkovi, který však Michňovu branku příliš neohrozil. Českolipští byli blízko gólu po Schönově akci, kdy předložil hrací předmět Broschinskému, jehož nabídkou ale zakončující Bína pohrdl. A když neuspěl v samém závěru první půle ani Paprčiak, odcházelo se do šaten za stavu 1:0 pro Králův Dvůr.

V úvodu druhého poločasu domácí uzamkli Cábelíky v jejich pokutovém území, ale kulatý nesmysl za záda hostujícího gólmana neprotlačili. Když se nepovedlo skórovat Arsenalu, udeřilo na opačné straně hřiště. Zajac utekl po straně, všiml si vybíhajícího Procházky a Matěji Paprčiakovi předložil lahůdku do prázdné branky – 0:2. Vážnost situace si uvědomil v 66. minutě Broschinský, ale střelou po zemi si na Michňu nepřišel.

O dvě minuty později se do vápna probil Gibala, ale svůj pokus poslal nad Michňovu svatyni. Severočeši stále neházeli flintu do žita a snažili se o častou střelbu. Důkazem budiž tvrdá rána Kučery, který ve vápně sestřelil Vosýnka, jenž kvůli zranění v obličeji musel vzápětí střídat. S blížícím se koncem zápasu se utkání začalo vyostřovat hlavně mezi oběma střídačkami, kde se hostující trenér Kučera dostal do slovní přestřelky se členy realizačního týmu Arsenalu. Na vítězství Králova Dvora to už nic nezměnilo, a tak si Cábelíci odvezli od Ploučnice všechny tři body.

Radim Nečas (trenér České Lípy): „První poločas jsme prohospodařili. Bylo to o prvním gólu, který jsme si naivně, hloupě nechali dát my. Soupeř pak zalezl v jedenácti lidech na půlku a jenom bránil a čekal na další brejk. My jsme kombinovali špatně ze strany na stranu, nebyla tam od nás žádná myšlenka, pohyb, a tak jsme se do šestnáctky prakticky nedostali. Kromě jedné pološance. Sice jsme drželi míč na svých kopačkách přibližně 80% zápasu, ale nevedlo to nikam, takže první půle dopadla, jak dopadla. Do druhého poločasu jsme chtěli něco změnit, hráče jsme nabádali k větší aktivitě, ale nechali jsme si dát druhý gól. Podle mého názoru druhé brance předcházel faul a poté už Králův Dvůr zalezl na svoji půlku a ukopal tady vítězství 2:0.“

Česká Lípa - Králův Dvůr 0:2
Branky: 17. Sabou, 61. Paprčiak. Rozhodčí: Slavíček. ŽK: Gibala, Schön, Broschinský - Paprčiak. 290 diváků. Poločas: 0:1.
Česká Lípa: Procházka – Broschinský, Patka, Nesvadba, Hozda (18. Bína) – Schön – Sedláček, Kučera, Dudka (59. Novotný), Ježdík – Gibala. Trenér: Nečas.
Králův Dvůr:Michňa – Hutta, Kvída, Šilhavý – Vosýnek (75. Vybíral), Petr, Toporčák (86. Tlustý), Mikluščák – Zajac, Paprčiak (89. Šilhan), Sabou. Trenér: Kučera.