OP: Fotbalisté českolipské Lokomotivy zdolali Holany

V rámci 5. kola okresního přeboru mužů přivítala českolipská Lokomotiva nováčka z Holan, který na konci minulého ročníku postoupil z III. třídy. Domácí potvrdili roli favorita, když Dynamo porazili 4:2 a udrželi kontakt s předními týmy tabulky. Dvěma brankami se na vítězství hostitelů podílel Daniel Linhart.

Vstup do zápasu vyšel lépe Lokomotivě, v 6. minutě nebyla obrana Holan ve vápně dostatečně důrazná a Leoš Zlatníček otevřel skóre – 1:0. Ovšem hosté odpověděli vzápětí, Kapras vyrazil míč pouze před sebe, kde stál úplně volný Jan Fořtík, jenž dopravil balón do sítě – 1:1. Na další šance a góly si muselo 65 diváků počkat až do závěru poločasu.

Ve 40. minutě nejprve velkou příležitost neproměnil Miroslav Horáček, ale tři minuty nato se už domácí radovali. Guštan si v pokutovém území počínal proti Klimentovi nedovoleně a sudí Král nařídil penaltu. Tu Daniel Linhart bezpečně proměnil – 2:1.

Jenže to ještě nebylo v první půli zdaleka všechno. Následně prchl po lajně Nedbal, nacentroval do vápna, kde si českolipský Jiří Beneš nešťastně srazil hrací předmět do sítě – 2:2. Do kabin však odcházela spokojenější Lokomotiva, Miroslav Horáček zatáhl útok po pravé straně, načež přihrál před prázdnou branku Petru Lebduškovi, jemuž stačilo nastavit nohu – 3:2.

O tom, že tři body zůstanou na Bžundě, definitivně rozhodl v 51. minutě Daniel Linhart, jehož ke skórování vyzval Miroslav Horáček, když mu předložil lahůdku před odkrytou klec – 4:2. Také na začátku další kombinace stál Miroslav Horáček, který si narazil s Lebduškou, jehož centr ale Zlatníček za hostujícího brankáře neprocedil.

Hostitelé byli i nadále aktivnější, po Benešově rohu hlavičkoval nad Rajšner a se Zlatníčkovým pokusem si Lis poradil. Deset minut před koncem se osmělilo také Dynamo, jenže Kočího navštívenku Kapras zkrotil. S blížícím se koncem utkání sice Lebduška ještě jednou dopravil míč za čáru, ale gól nebyl uznán pro útočný faul. Lokomotiva tak potřetí za sebou bodovala, Holany porazila 4:2.

TJ Lokomotiva Česká Lípa – TJ Dynamo Holany 4:2 (3:2)

Branky: 43. z pen. a 51. Linhart, 6. Zlatníček, 45. Lebduška - 8. Fořtík, 45. Beneš vlastní.

Rozhodčí: Král - Jankech, Horáček J. ŽK: 2:1. Diváci: 65.

Sestava Loko: Kapras - Byrtek, Rajšner, Šindelář, Horáček V. - Horáček M., Beneš (85. Volešák), Lebduška, Kliment (59. Kulha) - Zlatníček, Linhart (76. Volejník).

Sestava Holan: Lis – Guštan (75. Žiška), Kraus, Novotný, Kočí – Sýkora (46. Pokora), Lassig, Havlásek, Masopust (55. Mašek) – Nedbal, Fořtík.