Přátelské utkání v rámci Arsenalu

V rámci přátelského utkání změřili své síly muži a dorostenci českolipského Arsenalu.

„Áčko“ poslal do vedení gólem z nařízené penalty Martin Válek, ale zkraje druhé půle srovnal střelou do šibenice Radek Chyna. Dlouho to vypadalo, že duel skončí smírem, ale pár vteřin před koncem zápasu strhl vítězství na stranu A-týmu David Bečvařík.

První gól na sebe nenechal dlouho čekat, již ve třetí minutě nařídil rozhodčí Vágner penaltu, kterou proměnil Martin Válek – 1:0. Po centru Buriana měl druhou branku na kopačce Bečvařík, ale jeho pokus se mezi tři tyče Benešovy branky nevešel. Za dorost odpověděl z trestného kopu Chyna, který tvrdou střelou orazítkoval pouze tyč. S blížícím se koncem první půle se do velké šance dostal Šlechta, který se ocitl sám před Benešem, jenže ten jeho úmysl vystihl.

V úvodu druhého dějství se dorostenci dočkali zaslouženého vyrovnání, Radek Chyna se zbavil dvou protihráčů a vymetl všechny pavučinky Mečířovy klece – 1:1. Vzápětí se svěřenci trenérů Ladry a Šimona mohli radovat podruhé, jenže Tomíček jen rozezvučel brankovou konstrukci. Když se v následujících minutách neprosadili Bečvařík s Ladrou, vypadalo to, že utkání skončí nerozhodně. Jenže v posledních vteřinách se míč dostal k Davidu Bečvaříkovi, který mužům zajistil vítězství 2:1.

Radek Chyna (hráč dorostu): „Mrzí mě, že jsem neproměnil více šancí, do kterých jsem se dostal. Nicméně bych chtěl poděkovat celému týmu za předvedený výkon. Myslím, že jsme ukázali, že fotbal hrát umíme a že se nemáme za co stydět. Dokonce se domnívám, že jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme ale inkasovali v poslední minutě po standardní situaci, přestože jsme věděli, že David Bečvařík pro nás bude v hlavičkových soubojích hrozbou.“

Muži - Dorost 2:1 (1:0)

Branky: 3. Válek z pen., 90. Bečvařík - 47. Chyna.

Rozhodčí: Vágner. Bez karet. Diváci: 20

Muži: Kluch (46. Mečíř) - Mitáč, Pohorský, Horák, Šlechta, Čvančara, Picek, Ladislav Mígl, Bečvařík, Kliment, Burian, Zdeněk Brož, Válek. Trenéři: Ješeta, Kouřil.

Dorost: Beneš - Ladra, Ješeta, Ráž, Copko, Chyna, Lukáš Mígl, Zdeněk Brož, Tomíček, Berounský, Poláček, Urban, Pažout. Trenéři: Ladra, Šimon.