Proběhlo derby žáků

V neděli se odehrálo mistrovské utkání krajského přeboru mladších žáků U13, kde se střetli domácí Lokomotiva Česká Lípa, proti svému dlouholetému rivalovi z druhé strany Ploučnice – Arsenalu.

Na zápas, za příjemného počasí, přihlíželo kolem stovky lidí, kteří byli plni očekávání.

Zápas začal pěkně zhurta, poněvadž Lokomotiva chtěla ukázat, kdo je vládcem Lípy, avšak Arsenal nějakou chvíli odolával, ale po 5 minutách inkasoval střelou z dorážky. Střelcem byl Lukáš France. Tím se domácí dostali do naprosté pohody a předváděli pohledný, kombinační fotbal. Netrvalo dlouho a zástupci Lokomotivy se mohli radovat podruhé zásluhou Václava Sedláčka. Po malé chvíli byla nařízena proti hostům penalta, kterou však neproměnil Lukáš Bukáček, který se vysokého golmana, který se téměř dotýkal hlavou břevna, snažil přehodit. Nějak se nedopočítal a míč poslal daleko za plot. Pak se dostal do hry Arsenal, hlavně díky šikovnému Martinu Bahnovi, který tvořil podstatnou část akcí hostí a chvílemi dostávali domácí pod větší tlak, ale z žádného tlaku se jim nedařilo probít se do soupeřovi svatyně. Asi rozhodující gól padl kolem 17 minuty, když se podruhé zapsal mezi střelce Lukáš France a od té doby se zápas stal jednostrannou záležitostí. Do poločasu se Lokomotivě podařilo skórovat ještě dvakrát zásluhou Václava Sedláčka a Patrika Kutílka.

Druhý poločas to vzali domácí pěkně od podlahy a pohlednými kombinačními prvky zatápěli hostujícímu celku, kterému se bortila hráz. Šestý gól přidal kapitán Jan Koppan po pěkné přihrávce Marka Poly. Od té doby začal Arsenal fyzicky upadat a ač se ze všech sil snažil soupeřův tlak korigovat a odvrátit, byla znát na některých hráčích únava. Další rána pro hosty přišla, když se po nádherné kombinaci trefil Synek. Loko přidalo ještě další tři góly, na jejichž zásluze mají podíl – 2x Sedláček a poslední hřebíček do fotbalové rakve zasadil Dominik Husák, který ránou z dálky tak stanovil konečný stav na 10:0.

Trenér Miloslav Bukáček ml.:„Před zápasem jsem měl trochu obavy z našeho týmu, protože jsme měli dva nemocné kmenové hráče, a tak jsme museli vyřešit post středního záložníka, který zastoupil svým nejlepším výkonem Koppan. Navíc k tomu strachu mi přidalo to, že jsme výkonnostně strašně náladoví a před takovým počtem fanoušků, rodičů, či důležitém zápase kluci moc kazí. Dnes ale předvedli výborný týmový výkon, pohledné kombinace a chtěli hrát fotbal až do konce. Arsenal byl dobrým soupeřem, zvláště kapitán týmu a Martin Bahn byli velkou oporou pro tým a dělali nám potíže, ale bohužel soupeř začal brzy fyzicky odpadat a nestačil s námi držet krok. Uzavřel bych to velkým díkem celému týmu, který odvedl jeden z nejlepších výkonů v sezóně,  každému hráči zvlášť děkuji, že bojoval za všechny a přiložil ruku k vítězství a taky všem divákům, fanouškům a rodičům, kteří se přišli podívat a podpořit svůj tým.“

Kapitán Jan Koppan: „Dnes jsme odehráli výborný zápas proti Arsenalu. Tento zápas skončil 10:0 a to bylo úplně boží,jelikož jsme hráli proti našemu velkému rivalovi.Konečně jsme mohli ukázat tvrdou zimní přípravu.Myslím si, že jsme si vítězství zasloužili,protože jsme výborná parta i mimo hřiště a to jen přispívá faktu, že jsme skvělý mančaft.Toto vítězství hodláme oslavit v pizerii. Ze zápasu mám úžasný pocit a doufám, že nám to takhle půjde dál.“