V přestřelce byly úspěšnější Karlovy Vary

V posledním zápase letošní sezóny ČFL nestačili českolipští fotbalisté na Karlovy Vary, s kterými na domácí půdě prohráli 3:4. Na vítězství hostujícího týmu se nejvíce podílel Marian Geňo, který proměnil dvě penalty. Západočeši si tak zajistili třetiligovou příslušnost i pro další ročník.

První vyloženou šanci si Karlovy Vary vypracovaly v 8. minutě, Nerad ovšem před prázdnou brankou nepochopitelně selhal. Poté si ve vlastním pokutovém území počínal nedovoleně Broschinský a nařízenou penaltu proměnil Marian Geňo, který poslal Procházku na druhou stranu – 0:1.

Hned vzápětí musel být Procházka v permanenci znovu, aby zabránil nejhoršímu. Ve 42. minutě zafungovalo staré otřepané „nedáš-dostaneš.“ Českolipští bezúspěšně dobývali karlovarskou branku, načež do protiútoku vyrazil Ivan Šollar, který si poradil s brankářem Procházkou a zvýšil – 0:2.

Po příchodu z kabin se začaly dít věci. Ve 49. minutě byl v šestnáctce faulován Broschinský, penaltové exekuce se ujal Michal Sedláček, který vymetl všechny pavučinky Bertelmanovy klece – 1:2. Definitivní klid mohl svému týmu přinést Machek, který ale po kombinaci s Neradem trefil jen stojícího protihráče, ačkoliv měl jinak před sebou prázdnou branku.

Následně z velké dálky vystřelil Ježdík, s jehož ránou měl Bertelman značné problémy, aby ji vyrazil alespoň na roh. Na centr od rohového praporku si nejvýše vyskočil Pavel Patka a srovnal – 2:2. Domácí se však neradovali dlouho, neboť vzápětí vrátil vedení na stranu Karlových Varů Jiří Huška – 2:3. Hráči Arsenalu však nehodili flintu do žita a Pavel Bína přesnou hlavičkou opět vyrovnal – 3:3.

Rozhodující moment celého klání přišel v 77. minutě, kdy bránící Patka ve vápně nedovoleně atakoval Geňa a sudí Jedlička nařídil už třetí penaltu. Sám faulovaný si postavil balón na penaltový puntík a s přehledem proměnil – 3:4. Na tento gól už hostitelé nenašli adekvátní odpověď a pro prohře 3:4 se tak Česká Lípa umístila na konečném 10. místě.

Radim Nečas (trenér České Lípy): „V tomto utkání jsme viděli dva rozdílné poločasy. V prvním jsme byli víceméně pasivní, soupeř byl jednoznačně lepší, více běhal, bojoval, z čehož rezultoval zákonitý trest a prohrávali jsme 2:0. Před druhým poločasem jsme museli hráčům promluvit do duše, druhé dějství pak bylo z naší strany úplně jiné, akorát nás mrzí, že jsme to nedotáhli do bodového zisku.“

Česká Lípa - Karlovy Vary 3:4
Branky: 49. Sedláček (pen.), 62. Patka, 67. Bína – 15. a 77. Geňo (obě z pen.), 42. Šollar, 65. Huška. Rozhodčí: Jedlička. ŽK: Nesvadba - Geňo, Machek, Šollar, Bertelman. Diváci: 160. Poločas: 0:2.

Arsenal Česká Lípa: Procházka – Broschinský, Patka, Nesvadba, Bína (76. Hozda) – Schön – Sedláček, Kučera, Gibala, Ježdík – Novotný (80. Suk). Trenér: Nečas.

1.FC Karlovy Vary: Bertelman – Ivasko, Stehlík, Tůma, Jankovský – Staněk, Machek (87. Šturm), Huška, Nerad – Šollar (80. Bednář), Geňo (90. Vopat). Trenér: Procházka.