Špatný výkon ve Frýdlantu body nepřinesl

V šestém kole KLM zavítal českolipský A-tým na frýdlantský led. I přes slibně rozehraný začátek zápasu nepředvedli českolipští nic, co by přispělo k zisku bodů. Frýdlant zaslouženě vyhrál a upevnil si třetí příčku v průběžném pořadí.

HC Frýdlant – HC Česká Lípa 8:4 (2:1, 3:1, 3:2)

Začátek patřil hostům. Žák trefil boční síť, Bauera vychytal domácí gólman. I Karásek v druhé brance si zachytal. Ve čtvrté minutě obehrál Bauer obranu, střílel Rašín a puk nakonec doputoval k Žákovi, který prostřelil brankáře, a hosté vedli. Ani ne za minutu byl vyloučen Zet a chybělo 13 vteřin do konce jeho trestu, když z kruhu vypálil Šostý a srovnal. Hosté měli pak problémy s rozehrávkou, hrálo se spíše před Karáskem, až v 9. minutě se rozjel Bauer, ale pálil jen do gólmana. Pak se hra přesunula na frýdlantskou polovinu, ale místo českolipských to byli domácí, kdo oslavil druhý zásah. Karásek jen vyrazil Mikanovu střelu a Šostý již neměl problém dát druhý gól. Hezkou akci rozjeli Bauer a Holčák, ale skončila Baškovým obloučkem nad. Ke konci třetiny se hrála lipská přesilovka, stříleli Krupička vedle a Zet do hole bránícího hráče, ale vyrovnat stav se hostům nepovedlo.

Druhá třetina začala třemi velkými šancemi domácích. Ve třetí minutě pálil Holčák, frýdlantský brankář puk neudržel a Bašek v klidu vyrovnal. Do minuty už zase domácí vedli, nadvakrát se prosadil Hodač. V 6. minutě v přesilovce si do pásma zpoza modré najel Pešek. Jeho střelu Karásek neviděl a Frýdlant vedl 4:2. Za sekání šel pak ven Bauer, ale tato přesilovka dopadla pro hosty lépe než ta předchozí. 11. minuta přinesla lahůdkový gól domácích. Lípa si špatně pokryla hráče a hned trojice domácích si vyměnila před Karáskem puk, který pak za jeho záda uklidil Kotrč. Hosté docela odpadli a bylo až neuvěřitelné, jak se v těchto minutách na ledě hledali. Jen díky pozornému Karáskovi skóre nenarůstalo. Pět minut před koncem ubrali i domácí a Staněk, Ulbricht a Bauer zaměstnali obranu Frýdlantu. Ujala se až dorážka Holčáka po střele Zeta v přesilovce. V poslední minutě se ještě blýskl Karásek při sólu Peřiny.

Úvod třetí části připomínal spíš šerm než hokej. Obě mužstva se osekávala hokejkami a brankáři obou týmů se dobrých pět minut nudili. Útočné akce končily většinou na modrých čarách. V 10. minutě se z nenápadné akce domácích zrodil šestý gól domácích, který vsítil Potocký. Z hostů byli nejvíce vidět neúnavný Bauer a Zet s Holčákem. Ve 12. minutě sevřeli hosté domácí před jejich bránou, ale stačila malá chyba, ujel Peřina a střelou mezi Karáskovy betony zvýšil vedení domácích na 7:3. 13. minuta přinesla přesilovku domácích. Ti jí ale hráli velice laxně, nepozorní domácí dali prostor Preusslerovi, ten se pustil do úniku a zaznamenal čtvrtý gól českolipských. Tím ale hokejové dění na ledě prakticky skončilo. Z nudy vyčnívala snad jen Krupičkova střela dvě minuty před koncem. Tečku za zápasem udělal Šostý, který 34 vteřin před koncem dovršil svůj hattrick a uzavřel účet zápasu. Frýdlant vyhrál 8:4.

Utkání třetího a čtvrtého týmu průběžné tabulky nepřineslo hezkou podívanou. Českolipští prohráli potřetí v řadě a jejich soupeř jim odskočil již na rozdíl pěti bodů. V neděli 29. 11. zavítá do České Lípy silný celek VTJ. Snad se domácím podaří prolomit neúspěch předchozích kol a konečně bodovat. Přijďte naše borce podpořit! Zápas začíná v 16:00 na ZS u Ploučnice.

Branky a nahrávky: 7. Šostý (Mikan), 12. Šostý (Mikan, Kotrč), 22. Hodač (Beníšek), 26. Pešek (Čejka, Hodač), 31. Kotrč (Mikan, J. Peřina), 50. Potocký (J. Peřina) 52. J. Peřina (P. Peřina), 60. Šostý (Mikan) – 4. Žák (Rašín), 22. Bašek (Holčák), 37. Holčák (Krupička, Zet), 54. Preussler

Vyloučení: 2 – 4
Diváci: 70

Sestava České Lípy: Karásek (Bohatý) – Zet, Ulbricht, Staněk, Bulva, Žák, Bašek, Holčák, Krupička, Bauer, Flekl, Rašín, Preussler.