Vysoké vítězství nad Frýdlantem

Po vánoční přestávce pokračovala 11. kolem KLM ledního hokeje. Domácí Česká Lípa přivítala Frýdlant. Svého soupeře nijak nešetřila a nadšení diváci viděli vysoké vítězství domácích.

HC Česká Lípa – HC Frýdlant 7:2 (1:1, 3:0, 3:1)

Zápas začal přehlídkou nepřesností na obou stranách. Na konci čtvrté minuty hráli domácí přesilovku, ale stav se prozatím neměnil. Frýdlant bránil a odhodlával se jen ke sporadickým výpadům. Po jednom z nich, v 8. minutě, se ale domácí zmocnili puku, Holčák předal puk Krupičkovi a ten střelou po zemi poslal domácí do vedení. Hosté se herně zlepšili a i před domácím gólmanem Bohatým bylo najednou živo. V 16. minutě chybovali domácí v obraně a hosté zásluhou Hodače vyrovnali. Lípa pak promarnila možnost jít do vedení v přesilovce, ale Sýkoru ve frýdlantské brance vůbec neohrozila. V poslední minutě pak nechali sudí bez povšimnutí faul na Preusslera, ale záhy byl za vražení Rašína na hrazení vyloučen frýdlantský Slavík. V přesilovce měli domácí i štěstí. Z protiútoku netrefil hostující Beníšek jejich prázdnou branku. Po dvaceti minutách byl stav 1:1.

Hosté začali druhou část zápasu náporem. Domácí gólman si připsal hned několik důležitých zákroků. V 5. minutě se zranil českolipský Kučera a utkání pro něj skončilo. V 6. minutě přetlačil puk na holi gólmana Sýkory za brankovou čáru Rašín a domácí vedli. Za sekání šel na trestnou frýdlantský Beníšek a přesilovku, těsně před jejím koncem, domácí zužitkovali. K puku se dostal Češka a nekompromisně zavěsil. Pak si po delší době zachytal i Bohatý, ale střela Potockého ho z klidu nevyvedla. Přišlo vyloučení Ulbricha a oslabení domácích. V něm ujel Preussler, jenže Sýkoru nepřekonal, navíc z této akce vyplynulo i vyloučení Češky za nesportovní chování. V 17. minutě byl vyloučen opět Beníšek, ale na trestné lavici strávil pouze půl minuty. Pak se nadvakrát prosadil Krupička a domácí vedli už 4:1. V závěrečné minutě byl k vidění konflikt u střídačky Frýdlantu, rozhodčí se potýkali s udělením trestů a pět minut se nehrálo. Skóre se ale už neměnilo.

Úvod třetí třetiny patřil hostům. Vyloučen byl Krupička a hosté se nastěhovali před Bohatého. Dvakrát střílel Peřina, pokaždé nad branku. Nakonec, v době kdy Krupička naskočil na led, se prosadil Kotrč a snížil na 4:2. Za minutu byl rozdíl opět třígólový. Holčák krásně našel Krupičku a ten nedal frýdlantskému brankáři šanci. 5:2. Znova snížit mohli hosté v 10. minutě v přesilovce, ale ačkoliv šance měli, českolipští se ubránili. V 16. minutě zase úřadoval rozhodčí. Celkem nevinný souboj u hrazení ocenil dvěma minutami na každé straně. Hrálo se 4 na 4 a tento počet hráčů přinesl další gólovou radost domácím. Bauer přihrál před Sýkorou Češkovi a ten dal šestou
branku domácích. Pak už se jen dohrávalo. Pět vteřin před koncem se ještě podařilo Krupičkovi zkompletovat hattrick a završit skóre na konečných 7:2.

Svého soupeře českolipští v tabulce přeskočili, ale Frýdlant má k dobru neodehraný zápas s VTJ Liberec. Souboj o play-off tedy pokračuje dál. Příští zápas odehrají Šelmy v neděli 17.1. v 18 hodin ve Svijanské aréně v Liberci, kde se utkají s týmem VTJ, který zatím bezpečně drží 2. místo v průběžné tabulce.

Branky a nahrávky: 8. Krupička (Holčák), 26. Rašín (Minařík), 29. Češka (Holčák, Minařík), 37. Krupička (Holčák, Bulva), 48. Holčák (Krupička), 58. Češka (Bauer), 60. Krupička - 16. Hodač (Kotrč), 47. Kotrč (Erlebach)

Vyloučení: 7 - 9

Diváci: 160

Sestava České Lípy: Bohatý – Ulbrich, Žák, Bulva, Bauer, Minařík, Zelinka, Bašek, Kučera, Podávka, Češka, Holčák, Krupička, Rašín, Preussler.