Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Verze pro tisk |

Politika , politici a politikaření vše stále víc komplikují.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Poslanci, ať už koaliční nebo opoziční nedali vládě další souhlas k prodloužení nouzového stavu a tím
hodili zodpovědnost v rozhodování na hejtmany. Někteří ji ale nechtějí nebo se jí snad bojí ? - Např i hejtman Libereckého kraje Půta, beránek , vidí jako nejlepší variantu pokračování nouzového stavu . A vlčáci hejtmani ODS naopak, konečně se k něčemu pořádně dostanou a voličům ukáží, co v nich je. Do voleb ještě všichni zamíchají pořádně kartami.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Původně jsem si myslel, že se opozice chytila do pasti. Těch skoro 20 tis. mrtvých na triku Babiše končí, když teď recipročně oznámil, že od pondělka to jsou mrtví opozice, čímž strašil veřejnost. Znělo to sugestivně.
Nicméně ukázalo se, že se snad "ledy pohnuly". A bude se dělat něco smysluplnějšího. Když tedy dle Babišova vyjádření "My máme ty opatření, která nefungují a proto máme ty plné nemocnice" je to čím dál horší. A to ten stav nouze je již 150dní.
Okolní země rozvolňují, nevím taky, co dělal v Maďarsku, když náš soused Německo to zvládá daleko lépe. Jenže tam ho nehoní kvůli podvodům koncernu Agrofert.
Ale abych byl objektivní. Lidi na to fakt kašlou. Kde jsou ty jarní časy, desinfekce, rozestupy, omezení kontaktů. Včera v Kauflandu. Ještě nedávno fronta u desinfekce, schválně čekám. Z 20 lidí si stříkl jeden. Tak desinfikuji a předjíždí mne důchodce. Ruce bez desinfekce a přehrabe celou bedýnku jablek, než dá tři do igeliťáku. To samé u banánů v akci, ty odlupoval z trsů, celkem čtyři. Vzal jsem nějakou zeleninu, kytku a jedu ke kase. To, že stojíte 2m daleko se vykládá jako povel k předbíhání. Takže rychle do chumlu. No divme se, že to stoupá, Nevím proč se tak chovají, nevím, kdo to dá do kupy.
Chmurné, tak trochu nějaký typický humor nás Čechů
https://www.youtube.com/watch?v=_oqSfCzHPRI&feature=emb_logo

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Včera jsem si jako mnozí jiní přečetla,jak "kariérní diplomat" Adam Vojtěch přeskočil čekatele a na návrh premiéra míří na post velvyslance do Finska,země,která je známá nízkou mírou korupce a vysokou spokojeností obyvatel s životem v ní.
Tak jsem si při tom vzpomněla na předvolební babišovská hesla,že bude líp,obzvláště na jedno:
Zrušte trafiky,volte profíky..
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak máme možná dalšího adepta na nějaký velvyslanecký post- plukovníka Prymulu.Je chráněnec a oblíbenec pana prezidenta, vyznamenání za velké zásluhy od něj už má,tak teď by se možná hodil nějaký ten post,než na velvyslanecká místa začne být tlačenice....
Hezký den a nejen pevné zdraví,ale i nervy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Proruský

aktivista Jiří "nezdolný" Černohorský byl opět v televizi, dnes u Hamáčka. To je ten hlavní antirouškař z protestu v Novém Boru. Jeden z hlavních řečníků setkání "odpůrců" na Václaváku. Taky chodí s tou rakví k politikům.
Zajímavé je, že proslul jako propagátor ruských zájmů, Koněv, Vlasovci, náměstí Borise Němcova. Píše omluvné dopisy za český národ na ruskou ambasádu. Nedělá, má dluhy , kdo ho platí?
Zato je stále ve styku s pověstným ředitelem Ruského střediska vědy a kultury (spadá pod ruské ministerstvo zahraničních věcí), krátce RSVK, českého zastoupení ruské státní organizace Rossotrudničestvo. Je to údajný "muž s Ricinem" Končakov.
No vidíme, kdo má zájem na destabilizaci v ČR.

https://monikalefay.cz/analytik-roman-maca-kdo-je-jiri-cernohorsky/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Poslední dílko J. Černohorského. Doufám, že policie bude postupovat jako v případě starosty Novotného. Snad to zaznamenal Pavel Danys a BUDE JEDNAT !!!!????

https://www.facebook.com/photo/?fbid=10225542879225636&set=a.10209758590228276&__cft__[0]=AZVdOH5nRpMCD_qlhiVFqzID2vlpIRF028U67mb2-H3YSxyi6t7XqhwT4NNDA1csRjA5zMBl87VhUEyUfgwGoywPUvRH8qgbcAUS3JgAgDDK0P3mnCd5HCeGcBTbHGMy3m0&__tn__=EH-R

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Víte "moldavite", on pan Černohorský a paní Elšíková (ostatně třeba také řeporyjec Novotný) nejsou od sebe tak vzdáleni. Snad jen, že paní Elšíková ovládá lépe technologii - má na to odborné vzdělání.
Všechno to jsou lidé, kteří se živí jako "skandalisté" ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tu Elšíkovou neznám, Novotný skandalista taky je. Ale zásadní rozdíl je v tom, že má legální příjmy. U Černohorského, dříve taxikáře, se to neví. Podvyživeně nevypadá, cestuje po celé republice... Podobně tzv. Raptor neboli Žarko Jovanovič, který z těchto akcí dělá přenosy. Mnohomilionová exekuce, příjmy nevykazuje. Asi mu platí ruská media, kam dodává své "reportáže". Chodí s nášivkou Agent Kremlu, fotí se jako ruský voják. Náhoda?

https://hlidacipes.org/cesky-vlastenec-potaji-zasobuje-ruska-statni-media-dostaval-pozvanky-i-od-zemana/

Aha Monika Le Fay je scénáristka Elšíková. Ale skandalistka?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

https://cnn.iprima.cz/videa/cnndomaci/hnev-vystridaly-slzy-nejlepsi-vyroky-premiera-babise-z-nedelni-partie-zdroj-cnn-prima-news
TOP výroky Babiše. Základní otázka. Když je ve všem nejlepší, jak je možné, že jsme ve světě ti nejhorší?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Naše Mařenka

No, Marie Benešová, Mařenka, se dnes pěkně upsala. Zprávu vlastnoručně napsanou poslala z té mršky chytrého telefonu omylem reportérce ČT Zuzaně Černé. Zpráva se dotýkala dnešních OVM
Píše v ní,že to byla "vyvážená" debata toho prasete jako víno.
Nějak mi to nesprávné klepnutí na telefén připomíná Wericha,jak říkal, že stačila tečka od mouchy a z mocnáře byla selka nebo naopak. Záleželo na tom,jaká filosofie té domácnosti převládala...

Není nad to,když ministryně spravedlnosti jde příkladem. I když,podobný slovník má i pan prezident, s kterým je jedna velká rukaa je v jeho sboru poradců. Hezký večer přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Lehce nevím, zda vás paní doktorko chápu, ale OVM jsem sledoval, tedy i super zvláštní paní Benešovou!
Zde jsem již psal - dotyčná paní je mimořádně trapná, hloupá, ubohá!
Svým způsobem takřka chápu, že její kauzy, svého času, o soudní mafii, byly její vlastní prezentací...
Nerozumím, proč daná dáma se chová (také jsem již zde psal) jako poslední pavlačová drbna...
Patrně proto, že je jako její kamarád - český prezident - stejně mimořádně mimo slušnou úroveň...
V mém vnímání jde o naprostou lidskou trosku...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No, paní ministryně psala někomu a stěžovala si po skončení OVM ,že "to byla "vyvážená" debata toho prasete jako víno. I ti dva(Balík s Ferim) se nestačili divit. Tolik text zprávy.
Tuto zprávu ale poslala omylem jinam, Mařenka.
Pevné zdraví přeji,budeme ho potřebovat!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jak někdo s vizáží Marie Benešové může o někom psát, že je prase? Celá ta vláda je jeden velký omyl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Asi by se nemělo narážet na vzhled,ale spíše celou svou bytostí Maruška Benešová naplňuje sousloví politický dinosaurus. Můžeme jenom doufat,že ji vítr odvěje jako odvěje jejího protektora prezidenta Zemana . Ať si pak zase dělá advokáta mafiánům a rozkradačům dotací. Na post ministra lidé tohoto typu nepatří. Hezký slunný den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ze země kde Zítra znamená včera. Putin se pěkně bojí Navalného.
Nové zákony
Pokuty pro občany za opakované neuposlechnutí zákonného rozkazu při demonstraci...budou od 10 tisíc až 20 tisíc rublů nebo je zajištěno zatčení po dobu až 30 dnů nebo povinná práce po dobu až 200 hodin.
1Kč=3Rub
K činnosti zahraničního mediálního agenta.
Od 1. března se zavádí trestní odpovědnost u fyzických osob - zahraničních agentů, které nepodaly žádost o jejich zařazení do registru těchto agentů. 3-5 let odnětí svobody.
Šíření informací o jednotlivci zahraničnímu agentovi, jakož i materiály, které vytvořil bez příslušného označení, znamená pokutu pro jednotlivce od 2 do 2,5 tisíce rublů, pro úředníky - od 4 do 5 tisíc rublů, pro právnické osoby - od 40 tisíc až 50 tisíc rublů. Ve všech případech je povolena konfiskace subjektu správního deliktu.

https://tass.ru/obschestvo/10787151

Zkrátka demokracie dle ruského vzoru.

P.S. Popis pekla, do kterého zavřeli Navalného. Nebude smět 2,5 roku s nikým promluvit a v noci ho budou každou hodinu budit.
https://navalny.com/p/6471/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes, za týden přes 250 tisíc

Projekt občanské solidarity se soudními výlohami obětí lží a urážek prezidenta Miloše Zemana. Za týden nashromážděno čtvrt milionu.
https://www.hithit.com/cs/project/9464/spolecne-proti-lzim-milose-zemana?fbclid=IwAR030RxdkDiqx0TK_E26pXhen64spcedbZbirSLN2bso0ISlaQ8dVWoW5gQ

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) To se nám..

to hoduje,když nám to jiní platěj..

Zdroj HN:
Ministerstvo financí loni rozdělilo mezi 44 vysoce postavených úředníků na odměnách 11,5 milionu korun. Z toho dva náměstci ministryně financí loni získali navíc každý 715 000 korun a další čtyři přes 400 000 korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnily Hospodářské noviny. Deník získal data na základě zákona o svobodném přístupu k informacím. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odměny hájí.
"Takové odměny státním zaměstnancům v době, kdy zhruba sedmina ekonomiky musela v boji proti pandemii zavřít své provozovny a minimálně další sedmina byla nepřímo preventivními zásahy státu dost výrazně omezena, jsou za hranou slušného a ohleduplného přístupu. Takto si stát, ministerstvo financí, představuje sdílení nákladů boje s covidem-19? Solidarita státu se souženou společností je nulová," řekla deníku hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.
Odměny ministryně udělila také s ohledem na mimořádné pracovní nároky související s epidemií nemoci covid-19. "Z celkového počtu všech vládních zákonů zmírňujících dopady krize vyvolané novým koronavirem jich ministerstvo financí zpracovalo jednu třetinu," upozornila Schillerová.
---------------
No comment. Zdravotníci dostanou -možná- v červnových výplatách stěží 70 tisíc hrubého. Spláchne se tím podzimní i jarní vlna, to se vsadím.
Hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Máte pravdu paní Šepsová... další příklad : Ředitel ČT Petr Dvořák má měsíční plat 242 000 Kč a k němu náleží maximální bonus ve výši desetinásobku měs. platu tj. 2,42 milionu korun. Nyní si sám navrhl zvýšení základního platu o 20% - tj. o 50 tisíc měsíčně. Taky tady nevidím solidaritu státu se souženou společností.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ale jistě, příkladů by se našlo více. Třeba schválení navýšení rozpočtu Hradu o cca 242 mil korun. Nebo zvýšení příspěvku politickým klubům v PSP ČR ,kteréžto podpořili poslanci napříč stranami. Nebo( abychom nechodili daleko) návrh novoborského zastupitele za ANO,který to dokonce navrhl dvakrát,abychom si zvýšili jako zastupitelé odměny. Tedy ti neuvolnění . Vládní nařízení č.318/2017 s novelizací od 1.1.2020 to sice umožňuje, ale je věcí zastupitelstev,zda si ty odměny zvýší. Je to dost v dnešní situaci nemravné, a neprošlo to. A navrhovat to dvakrát chce docela žaludek. Jistě bude líp.
Hezký víkend.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) ANO rozhazuje

ÚŘEDNÍCI HODUJÍ, ZBYTEK LIDÍ PŘEŽÍVÁ
Docela šílený rozpor. Ministerstvo financí v minulém roce rozdělilo více než solidních 11,5 milionů korun vysoce postaveným úředníkům. Jistě si to zasloužili. Jen dva náměstci Aleny Schillerové dostali 715 000 korun. Každý. Za co? Radši nedomýšlet. Zdravotníci berou roční odměnu 75 000 korun za rok. Sprosté, nekonečně neomluvitelné. Slovo morálka je zbytečné. Dávno už neexistuje.
https://www.epenize.eu/alenka-v-risi-divu-115-milionu-zamirilo-k-urednikum/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_req_id=PYmypTW516B-202103130911

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. Hnutí Babišovy placky

JDE DO TOHO NA PLNÝ PECKY!

jak podotkl Holak správně, již se pustili do konkurence ANO. Dozvíme se, co nás čeká. Z FB Pavla Danyse po zveřejnění průzkumu preferenčních hlasů.

Eva Srbova
Až jsem se osypala, mmit tohle ve vedení státu, tak jsme žebráci už úplně, sebrali by starým byty, snížili by důchody a zrušili jejich valorizaci, stáří by měli pouze základní zdravotní péči, na zubaře by neměli nárok, pokud by si vše nezaplatili, mladí svobodní daně jako prase,ženatí žádné krácení daně, na děti žádný příspěvek, dělat zatím do 67, do 70 let si to zatím netroufnou, ale i to přijde a migranti kam se podíváš... Tak to je jenom zlomek toho, co by nás čekalo, plánuji šílené daně z nemovitostí a aut apod...

Spáčil Eduard
Eva Srbova pani Evo souhlasím vypsala jste jen zlomek to je fakt ale ten nejdůležitější..dík za to....takže volím jedině ANO....

Jana Marsalova
Hrozná představa...chudáci děti v čem budou žít

Lada Hanel
Však jevili mládež nemají s toho rozum jenom sójou bič samy na sebe blbouni ....( To bude psáno asi Babišovštinou)

Taková sonda do duše voliče ANO. Čemu všemu věří. Moc se mi líbí ta paní Srbová." Budeme pak žebráci úplně." Jsme tedy zatím pod tím ANO žebráci, ale neúplní. To jsem si oddych.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To s tou základní péčí,žádné příspěvky na děti, žádné řidičáky po 70ti letech-to lítá už dlouho-že by jako Piráti to prosazovali. A taky staří do bytů k mladejm a do jejich bytů emigranti. V Tróji se prý staví tajně velké centrum pro emigranty, rozhodl to Hřib. A taky prý nebude pro lidi nad 70 let volební právo...
Připomíná mi to jednu vychovatelku z N. Boru a velkou obdivovatelku Okamury, která se rozčilovala na svém FB, že si v Praze muslimové stavějí měšitu a sdílela fotku té údajné mešity.. Nějak se ukázalo,že to je rozestavěná Okamurova vila. . . Život tropí hlouposti.
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) I ty,Brute?

Z tisku :
Pražský hrad očekává v nejbližších dnech dodávku více než 40 tisíc respirátorů a ústenek. Kontrakt na jejich dodání podepsal minulý týden. V případě respirátorů trval na tom, aby splňovaly evropské standardy. Výslovně vyloučil možnost nákupu respirátorů čínské výroby.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Přišel dopis od paní soudkyně JUDr. Stamidisové. Obvodní soud pro Prahu 1 svolil, abychom mohli místo České republiky žalovat Miloše Zemana. Jdeme s JUDr. Artur Ostrý do toho: za lež žalujeme občana Zemana, který se už dál nemůže schovávat za prezidentský úřad. Po třech letech soudů jsme na začátku: začíná nový souboj: občan Šarapatka versus občan Zeman! Pravda vítězí!
Děkuju všem lidem a přátelům se smyslem pro čest a spravedlnost za podporu a za solidaritu se sbírkou na soudní náklady tohoto boje. Zdeněk Šarapatka

Na boj se Zemanem a jeho lživými urážkami je již vybráno 330 tis. Kč. Na kvalitní právníky.

Senátoři zvažují odvolání Zemana kvůli neschopnosti. Těžké, ale ne bez šance, míní právníci
https://archiv.ihned.cz/c1-66896650-senatori-zvazuji-odvolani-zemana-kvuli-neschopnosti-tezke-ale-ne-bez-sance-mini-pravnici?fbclid=IwAR0-Xb_1aqMOldhsLAF_L5ZWP5yzaqsf1Cq2I0BNDfSH3VO-LqRxSwRZGvc

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) my a spodina

Návrat starých časů

Zatímco soudruh je naočkován kapitalisticko-imperialistickou americko-německou vakcínou, pro lid chce za každou cenu neschválené vakcíny z "bratrských" socialistických zemí.
Zatímco soudruh oslavuje dodávky respirátorů ze socialistické Číny, sám na Hrad tyto "bratrské" respirátory nechce. Soudruh pro sebe a své nohsledy požaduje respirátory západní kapitalisticko-imperialistické
V objednávce se píše
„Nepřipouští se produkty s mimoevropským označením KN95 a N95, které nemají současně evropský certifikát opravňující k označení
https://domaci.ihned.cz/c1-66897370-respiratory-kn95-nechceme-hrad-si-objednal-ochranne-pomucky-ty-cinske-ale-vyslovne-odmita

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) I ty,Brute?

Hmmm, myslím, že Vaše předpojatost se opětovně výrazně prosadila. Správa Pražského hradu požadovala/poptávala ochranné prostředky, splňující "normu" - bez ohledu na místo výroby, to nebylo nijak specifikováno, ať pozitivně, tak negativně ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) I ty,Brute?

Nejde o předpojatost, ale o splnění normy. Jde o to, že prosazuje vakcíny pro ty dolní, které zatím normu nemají. Nebo ne? A podle závěrů NKÚ polovina čínských respirátorů ty normy nesplňovala. Takže vlastně ohrožení veřejného zdraví.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ohledně těch norem a vhodnosti pomůcek se zase vloudila chybička,čili podle zlidovělé hlášky z Pelíšků udělali soudruzi z NDR chybu.
Posuďte sami : Zdroi i rozhlas
Do Česka začaly proudit v lednu první vakcíny proti koronaviru a stát měl zajistit, aby bylo také čím očkovat. Bez potřebných jehel a stříkaček by byla účinná látka k ničemu. „Na ten počet, který bude očkován v lednu a únoru, je v České republice dostatek tohoto materiálu,“ ujišťoval tehdy ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Resort mezitím zajistil od čínského výrobce v rámci společného evropského tendru 1,8 milionu stříkaček s pevnou jehlou za 1,7 milionu korun. Tato cena však nebyla konečná. Ministerstvo si posléze připlatilo 3 miliony korun za expresní leteckou dopravu. Jinak by zásilka putovala lodí a byla by tu v dubnu.

Záhy se ale ukázalo, že tento typ pomůcek není pro očkování vhodný. Pro natažení i aplikaci látky by se totiž použila stejná jehla. „Aplikace je pak mnohem bolestivější,“ popsala už dříve pro iROZHLAS.cz třeba šéfka České asociace sester Martina Šochmanová.

No comment.....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Včera v Událostech komentářích rozebírali tu zprávu NKU. Ten expert tam popsal, že stát se za ANO vůbec nevěnoval nevěnoval pandemickým opatřením a komise k tomu zřízená se 5 let nesešla. A to ji vedl...ten co dostal státní vyznamenání.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak nám Rada ČT těsně schválila výroční zprávu s tím,že je prý SPD diskriminováno,že nemá takový prostor ve vysílání.
Pan radní Váňa ale přiznal,že ta věta je tam dodána na poslední chvíli omylem. Špatně si prý přečetl popisky u grafů.Bylo toho prý na něj ten den moc, předseda Matocha se pro nemoc omluvil,on musel jako místopředseda zaskakovat atd.atd. Není nadto,když koncesionáře chrání před projevy náckovství a xenofobie takoví lidé,kteří se na závažná jednání nedokáží ani pořádně připravit. Jsou na svých místech. Řídící osoby nejen ze Sněmovny tedy Váňu nepochválí...A to byl kdysi Váńa ředitelem komunikace vztahů hnutí ANO...
Přeji pěkný slunný pátek!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Když vidím ty diskuse, tak je opravdu škoda, že v České televizi nedostávají více prostoru třeba hloupí lidé. Ukazuje se, že v populaci jich je velké množství, často platí koncesionářské příspěvky, ale zaprodaná Česká televize dává prostor jen lidem vzdělaným. A samozřejmě úplně chybí hosté z nacistické scény, odpírači holokaustu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

... popírači ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ano, popírači. Pardon. Odpírači nechybějí :).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Sčítání lidu

Na nepovedený rozjezd,kdy se zřejmě nepočítalo s tím,že se budou desítky tisíc obyvatel přihlašovat do systému,když je elektronické sčítání do 9.4. , a je nás přece jen pár milionů, se už rojí pěkné vtipy. Ono se nic jiného dělat nedá. ..
Jeden můj kolega, dětský lékař z Domažlicka, mi napsal,že se chtěl sečíst, ale že mu místo toho přišly dvě dálniční známky, rezervace na očkování a tři fotky Schillerový v obtažených letních šatech,
Hezký víkend přeji a všem sčítajícím se pevné nervy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Kouzelný článek o tom, jak to chodí v radě čt poté, co tam byli dosazeni odborníci hlasováním ANO a SPD. A bude hůř.
https://www.respekt.cz/kontext/veta-o-diskriminaci-spd-je-ve-zprave-o-ct-omylem-rika-radni-ktery-ji-tam-vepsal?fbclid=IwAR1q167H6bwHijwhaF6d_AN9hCVc_5Pdd0E6eCOo1HtjrhfGrIvvLrBlJkU

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No, moc pěkný je status poslankyně za ANO Barbory Kořánové z Plzně, která je ve volební komisi PSP. Na místní úrovni za ANO moc neuspěla,tak šla na kandidátku do celostátních voleb... Ona úroveň těch navržených nebo zvolených lidí do Rady ČT je v mnoha případech( např. P.Černocký z Parlamentních listů ) přímo úměrná úrovni poslankyň a poslanců z hlasovací mašinerie SPD,KSČM, ANO. Kořánová skutečně perlí. Nevidí nic špatného na nadávce fu..g monkey,že prý jsme stejně všichni pošli z opice a ne všechny opice jsou černé, píše. Vystudovala plzeňská práva,kde promovala v r.2011 a získala titul Mgr. No comment. Hezký den !

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Z twittru
Petra Vlhová, vítězka Světového poháru v alpském lyžování, darovala dneska prezidentce Čaputové lyže a prý si spolu půjdou zalyžovat. Prosím Ester Ledeckou, aby zvedla hozenou rukavici.

Nahoru

Re: Česká společnost ( část 3 )

Někteří lidé z Boru, zaměstnaní v Lípě (možná i jinde ) si našli svůj způsob vylepšení tělesné kondice. Místo autobusem domů , chodí pěšky. Těch něco přes 12 km trvá asi 2 a půl hodiny. Dobrej nápad , že.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jen aby neletěly vrtulníkem, na to společné lyžování ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Spíš aby si zas Zeman na to lyžování nevzal trekingové hole, jako naposledy. Vrtulník nepoužívá a jeho šerpové ho tam jistě odnesou, mají praxi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Nebo aby Zeman neletěl letadélkem po vzoru jiného soudruha, a to i přesto, že mu to lékaři nedoporučí. Alkoholik je, jestli má syfla, nevím, aby nedošlo k aneuryzmatu...

Nahoru

Re: Česká společnost ( část 3 )

K posílení zdraví doporučuju celkem nenáročný výstup na Luž - v rámci okresu . Výhled z nové rozhledny byl také dobrý. Návštěvnost Němců velmi vysoká, Češi jsme byli jen my.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Nabízím dodatečně těm ,co vyjadřovali pochybnosti. Přečtěte si policejní zprávu ze zadržení nelegálních migrantů 16.3. Jel jsem kolem a viděl je, jak sedí na obrubníku pod dozorem policie.

https://ceskolipsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/novy-bor-migranti-syrie-policie-20210316.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Myslím, že těch pár migrantů by se na našem pracovním trhu dobře vstřebalo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Včera přepínám televizi a zrovna Jílková a moment, co mne zaujal.
Řešila s poslancem SPD, proč k tomu, aby jeden mohl k holiči, musí mít PCR test za cca 1500 Kč, proč ta cena není zastropovaná. K tomu přítomný odborník podotkl, že v mnoha zemích se již pohybuje 20-25 USD.
Europoslanec Zdechovský pak přečetl směrnici EU, podle které by se cena měla zastropovat a hradit z veřejných prostředků. Proč tomu tak není u nás? Přečetl vyjádření naší vlády ke směrnici. V ČR to nechceme a okecávání. Na dotaz Jílkové, zda to není obhajoba něčího byznysu všichni souhlasili. A čího?, ptal se poslanec SPD.
Podívejte se kdo v tomto oboru významně podniká, je to politik, jehož vládu podporujete, odpověděl Zdechovský.
Zajímavé.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak byl dnes do funkce jmenován gaspadin Gášek,který jako hejtman v r.2016 vítal Noční vlky a kladl s nimi věnce a má ministrovu plnou důvěru. V minulosti prý zakopl s tou lží,ale omluvil se, a napravil se. Napravený hříšník vždycky táhne. Jenom nevím,zda ne směrem dolů,co do preferencí soc.dem. Bezpečnostní prověrku ani na stupeň důvěrné taky nemá, ač je na vnitru,ale to nevadí,viz Zemanův milec kancléř Mynář. Možná,že nás ale Hašek překvapí a bude tvrdit,že Noční vlky,nezná,nezná,nezná.V Česku je možné vše.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak Zemanova Maruška by ty dotace Agrofertu, potichoučku podvodně vyplacené z kapsy nás všech, Babišovi nechala. Bylo by to prý spravedlivé. Tož spravedlnost podle ministryně spravedlnosti. Že já blbec nekradu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Paní Maruš zákony zajímá dodržování zákonů zřejmě jen u někoho . Proto je ministryní spravedlnostia zemanovou poradkyní. Cui bono- v čí prospěch? Nějak mi ten marasmus připomíná rozklad po palachiádě v lednu 1989. To soudruzi cítili ,že to asi už směřuje někam ( tedy část soudruhů) a snažila se ještě urvat, co mohla.
P.S. Kdo si může pustit zpět TV,doporučuji Fokus V.Moravce z úterka 27.4. o autoritách. Vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou ,která dokáže tak pregnantně a srozumitelně formulovat stanoviska, byla radost poslouchat. Ostatní tedy taky.
Hezký večer přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Škoda,že mne to nenapadlo, když jsem byl starostou. Požádal bych státní dotaci pro mou firmu. A když by mi ji stát neproplatil, dal bych pokyn finančnímu, aby mi to proplatili z obecního. Že Maruška ze správního říkala, že je to spravedlivé. A kdyby to radní po mně chtěli (bonzáci jedni), odkázal bych je na stát. Ať si to na něm vymohou. Geniální ne? A radní za ANO a SPD by mi ještě fandili.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) Hamáček&hašek

Ze zpráv

Ministr vnitra, který byl v inkriminované době pověřen řízením ministerstva zahraničí, totiž ve skutečnosti podle řady svědků chtěl do Moskvy odjet s plánem vyměnit mezinárodní skandál související s útokem za dodávky vakcíny Sputnik V a za možnost, že by se v Praze uskutečnil vrcholný politický summit Joe Bidena a Vladimíra Putina.

Skutečné plány své cesty sdělil Hamáček podle několika zdrojů účastníkům schůzky, která se kolem moskevské mise uskutečnila.

Jednání se odehrálo ve čtvrtek 15. dubna večer v kanceláři ministra vnitra. Bylo to den poté, co Jan Hamáček oficiálně veřejně oznámil, že se chystá do Ruska na jednání o vakcínách Sputnik V.

Seznam Zprávy od několika účastníků jednání ověřily, že kromě vicepremiéra Hamáčka byli přítomni velvyslanec v Rusku Vítězslav Pivoňka, ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (rozvědky) Marek Šimandl, ředitel Vojenského zpravodajství Jan Beroun a policejní ředitel Jan Švejdar. Později před koncem schůzky kolem půl desáté večer dorazil ještě nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.

Chyběl však zástupce z Bezpečnostní informační služby (kontrarozvědky), tedy instituce, která vrbětický případ vyšetřuje nejdéle.

Jan Hamáček takový obsah jednání ve své kanceláři odmítá. Když ho v pondělí večer konfrontovali reportéři Seznam Zpráv s otázkou, zda může své plány pro cestu do Moskvy vysvětlit, řekl:

„To je úplný nesmysl, to nevím, kdo vám to řekl.“

Na odpověď, že informace má redakce přímo od účastníků jednání, které na 15. 4. svolal, uvedl: „To nemůžete mít. To je úplný nesmysl, nevím, kde jste na to přišli.“
------------------------
No,tak uvidíme, co je na tom pravdy.V Česku se vše vykecá. Nedávno jmenoval náměstkem Haška,který do kamer nejméně 10x tvrdil: V Lánech jsem nebyl,nebyl,nebyl. Aby to tedy nebylo podle toho mustru: Na schůzku 15.4. jsem nikoho nepozval,nepozval,nepozval...
I když nápad zařídit uskutečnění schůzky Biden-Putin jako součást kampaně za setrvání nebohé ČSSD i po říjnových volbách ve Sněmovně,je vcelku logický....
Jak se to dělá, když je třeba něco velkého zařídit, by se by se mohl H amáček třeba inspirovat britským seriálem The Crown. V druhém dílu třetí řady tohoto naprosto skvělého seriálu dojednává na banketu v Bílém domě princezna Margaret s Lyndonem Johnsonem věc velmi důležitou pro Britanii.
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Prof.Arenberger

V tématu očkování jsem psala nedávno o klinických studiích a o tom, jak na nich naše význačné kapacity z oboru participují- včetně pana profesora, v jehož oboru probíhají studie např. s biologickou léčbou psoriasy atd. Jak pan profesor studie zaštiťuje mi cca p před 14ti dny nastínil kamarád,který se léčí s psoriatickou( lupenkovou ) artritidou. No a vida,už je to venku. Pravděpodobně nepřiznané příjmy v přiznání pana profesora, ,které za ty studie nejsou v řádu desetitisíců,ale mnohem, mnohem výše. To jsem zvědavá,jak se hlavní tahoun proti korupci Andrej Babiš s tímto vypořádá. A finančák taky... We will see,jak by řekla Alenka Schillerová, na jejímž ministerstvu jsou zaměstnaní fotografové ,aby ji fotili a berou cca 500 Kč za hodinu. Zlí jazykové tvrdí,že jsou tři.
Přeji pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/arenberger-nepriznal-miliony-z-klinickych-studii-provadel-je/r~2e3d9d94addb11eba22aac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne

Výše uvedený link je dle mého názoru vypovídající.
Sorry všem, že dávám link, ale mnohem lepší než reprodukovat...

Paní doktorko, Vás jsem si vždy vážil, tak prosím o Váš komentář k tomuto!
Pominu jiné profese, kde se to či ono děje shodně...

Chci zůstat u zdravotnictví! Nerozumím, nechápu, že ten či onen odborník je šéf kliniky, profesorem fakulty, k tomu hafo placených funkcí ve všem možných komisích a orgánech kde koho... K tomu si v pohodě přifaří ministra! Posléze se dovíme, že na "živnosťák" rejžuje miliony, dokonce možná protiprávně...
Jde o nadlidi nebo o nadvyžírky nebo obé současně a ještě jinak?!
Současně, i když nerad, rozumím, že stále více lidí nemá důvěru...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No,co dodat...
. Jako všude v každém oboru,medicinu nevyjímaje( ale ta se hodně propírá ,protože zdraví oprávněně zajímá kdekoho), jsou lidé tažní a chovní. Entuziasti,altruisti,ale i lidé,kteří prostě dělají dobře a starost o svou kapsu, i když peníze samosebou potřebují, pro ně není primární atd. . Pak ti,kterým začalo jít víceméně jen o peníze a o svůj obraz.Což neznamená,že by to někdy bylo úplně špatně, jsou to i výborní lékaři,kteří pacientům dávají docela hodně,ale umí to taky pořádně ve svůj prospěch zpeněžit,všude možně se vetřít, třít, šplhat. Na to musíte mít žaludek. Bylo by zajímavé vědět,kolik zasloužilých lékařů aj. má různé úvazečky na fakultách hlavně proto,aby se mohli účastnit klinických studií,ač by dávno měli užívat dnů svých a hlavně uvolnit místo jiným. Pan ministr Arenberger patří k těm,kteří zřejmě dobře proplouvali všude možně.Od 18ti let-to jsem už psala-člen KSČ, na fakultě kápo, po revoluci rudou knížku odhodil a odjel na stáž do Stanfordu. To připomíná estébáka Rathova otce,který byl pověstný, jak prý dusil při II.atestacích adepty otázkami z marx-leninismu a byl schopen za neznalost jediné správné ideologie i vyhodit. Po revoluci vyjel do Saudi Arabia vydělávat dolary v tom prohnilém kapitalismu, ani nemrkl.

Bude nutné vše zdokumentovat, jak to vlastně je s jeho kosmetickým byznysem. Slovům pana ministra pro CNN Prima News, že z klinických studií on sám nic negeneroval, nemohu věřit a domnívám se že lže. že by byl kuře,které hrabe zadarmo?
Jelikož se v Česku vše vykecá,tak uvidíme. Je na předsedovi vlády,aby se s tím popasoval.
Ale třeba se dočkáme i nějakého vyjádření od Marušky,že se nic neděje,protože hodně lidem pomohl.. A finanční správa bude třeba taky hodná a nezaklekne. Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Njn, nějak se nám to mezi lékařskými "funkcionáři" množí. Máme příklad i z našeho kraje a dlouhodobě odsuzuji podobný postup, který ke "generování" (nemalých) peněz použil i prof. Prymula.
Na druhou stranu uváděné desetimilionové částky jsou pouhou spekulací/kalkulací novinářů. Doposud jsem neviděl věrohodné doklady.
Co mi to jen připomíná???
Aha, no ale Vrbětice - to je jasné!!! Vždyť Generál polní maršál, nositel Tenetovy ceny :-))), Koudelka pravil :-(((((((
Hezký pátek a celý víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Lepší Tenetova cena než být označen za vlastizrádce a kolaboranta, jako vaši spolustraníci, kteří jsou jistě BIS monitoritováni. Zajímavé je, že tam, kde ho blíže znají, je pro občany nevolitelný. Divím se, že se proti takovýmto nařčením neohradil. Že by to byla pravda?
https://komuniste.com/poslanci-kscm-ondracek-a-mackovik-v-donecku/

F. Chot Njn, nějak se nám to mezi lékařskými "funkcionáři" množí. . Zato komunisté se nám nějak nemnoží a jde to s nimi setrvale z kopce :-)))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

A je to tady! Věřím že na to naši kleknou!
,https://www.seznamzpravy.cz/clanek/byznys-ministra-arenbergera-za-miliony-smlouvy-dolozit-muzu-ale-k-cemu-153600#source=hp&seq_no=5&dop_ab_variant=488201&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=xskU7jFJ1Hw-202105071437&dop_id=153600&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

jedna dvě, jedna dvě, j FAÚ jde, FAÚ si jde pro tebe,“
Někteří vtipálkové litují, že Schilerová měla mezi nohama značku Škodovky, lepší prý by byl Renault.

https://www.sbazar.cz/alexauto/detail/61313917-renault-megane-ii-combi-prodavam-nahradni-dily

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 7. Květen 2021 - 16:19 | moldavit

Njn, to je těžké.
Dnes může kde kdo označit kde koho jak chce. Tedy téměř - při splnění jedné jediné podmínky: celkové vyznění musí být dostatečně eurohujerské, "liberální", proamerické, protiruské, ...
BIS monitoruje nejen tyto mé spolustraníky. Ostatně: Nepřipomíná Vám to něco? Zejména při tom neustálém řevu o demokracii bez přívlastků, která k nám prý přišla až po listopadu 1989.
Jo - a ten Mackovík (Stando: vše nejlepší k dnešnímu svátku!), nebo Ondráček, byli obviněni?! Něco mi říká, že nikoliv ... Ostatně "obávám" se, že obdobně to dopadne i s Al Hamajdou von Aspen - je to jen tsunami v mediální žumpě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zákon v duchu Benešova retribučního již opravdu nemáme. Ale vy komunisti by jste měli skákat metr dvacet za to, že žijete v EU a ČR a ne v Rusku, ke kterému tak vzhlížíte. Představme si to v opačném gardu. Dva poslanci Dumy, Ondráček a Mackovík,. odlétají přes Polsko do Kyjeva, kde jsou uvítáni na červeném koberečku prezidentem Zelenskim se státními poctami. Média Ukrajiny a spřátelených zemí oslavují tento čin podpory Ukrajiny.
Jaká by byla reakce Ruska? Po návratu obvinění z vlastizrady a kriminál v řádu desítek let. Cela v koncentráku vedle Navalného. Pravděpodobně by ale po akci GRU zpátky do Ruska s novičokom v trenýrkách ani nedorazili.
Vaše Halo noviny by se dle zákonů musely samy označit titulem "mediální agent cizí mocnosti" Pokud by je po opakovaném upozornění úřady rovnou nezatrhly. No a FB KSČM Česká Lípa by byl smazán a přispěvatelé stíháni dle březnové úpravy zákona na Ochranu mládeže před nežádoucími vlivy. A to nemluvím o tom, že by jste byl bez práce, stejně jako funkcionáři Navalného strany Rusko budoucnosti.
Nebo by to bylo jinak?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 8. Květen 2021 - 9:37 | moldavit

S tím "retribučním" jsem to trochu nepobral, ale jinak Vám dám výjimečně za pravdu. Snad jen s tím, že neskáču metr dvacet, ale metra a půl.
Jsem docela rád, že fašizace společnosti tak, jak ji prosazujete třeba i Vy ještě nepokročila tak daleko, jak ji nastiňujete. Ale nenechávám se ukolébat ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Fašizace společnosti? Čto éto? Jak se to projevuje? Nebo je to v Rusku jinak? Vy neznáte a nečtete ruský tisk?
Fašismus definice..rysy fašistických ideologií jsou zejména autoritativní a vůdcovský princip, vypjatý nacionalismus, militarismus,.... aktivistickou politiku s mýtem záchrany a obnovy rasy či národa. Takový Putin, Žirinskij, důraz na vojsko a dobyvačné války za účelem územních zisků, kryté "ochranou rusky mluvících obyvatel ", myšlenka slovanské vzájemnosti, kterou prokouk již Borovský. O který stát tu jde? To snad ví i malé dítě.Kdo ho podporuje? Vy, soudruhu.
Ještě jiná definice..způsob politického jednání vyznačujícího se obsesivními představami o rozkladu společenství, o národním potupení, o tom, že se národ stal obětí, a kompenzačními kulty sjednocení, síly a ryzosti, v nichž masová politická strana složená z militantních nacionalistů nepříliš spokojeně, ovšem výkonně spolupracující s tradičními elitami, opouští demokratické svobody a za pomoci spásného násilí a bez jakýchkoli etických nebo zákonných omezení usiluje o vnitřní očistu a vnější expanzi
Soudruzi poznáváte se? Čtete ty své žblebty v Halo novinách? Nebo jste zase pomýlení? Pravda máte nyní silného soupeře. Okamůrovce. Vysávají vám hlasy. Jedna a ta samá strana mince.
Tady je to polopatě, v ruštině
https://www.youtube.com/watch?v=8DVdGRe7b_I

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Jinak škoda obvyklého manévru komunistů, když jsou v koncích. Můžou za to fašisti. Hezky zdokumentováno ve Hře o kámen.
Předpokládal jsem, že bude rozporovat, jak by dopadli Ondráček a Mackovík v obráceném gardu. Bohužel tomu se radši vyhnul velkým obloukem. Ve fašistickém Rusku by s nimi zamávali.
Taky výstižné. Garry Kasparov: V Rusku je fašistický režim
https://www.youtube.com/watch?v=kpshSY3wdac

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Z tisku- co jsme již dávno tušili. Kakoj sjurpríz...

" S přípravami na cestu do Moskvy Hamáčkovi pomáhala i prezidentská kancelář. Potvrdil to Rudolf Jindrák, šéf jejího zahraničního odboru. Pomoc se týkala Hamáčkova záměru uspořádat v Praze summit amerického a ruského prezidenta, který chtěl v Moskvě prezentovat.

„Je to pravda,“ řekl Seznam Zprávám Rudolf Jindrák. „Co se týče pozvání pana prezidenta Bidena, bylo to v nějakém stadiu diskuzí s panem prezidentem i s panem premiérem, že to musí být akce, kde zvacím subjektem je prezident, protože to je prezidentská úroveň,“ dodal Jindrák. Vylíčil i to, že se o americko-ruském summitu bavili právě v souvislosti s plánovanou cestou Jana Hamáčka do Moskvy. ....

Pro nemocného velikášského prezidenta byla představa,že ke konci své kariéry přivítá v Praze amerického prezidenta( když byl dostal od Trumpa košem), opravdu lákavá.O Putinovi ani nemluvím.
----------------------
Jo, v Česku,jak říká ve filmu Adéla ještě neveřeřela, Rudolf Hrušínský, se vše vykecá.
Přeji pěkné slunné jarní dny! Konečně!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Vtipní Češi

tak už se v souvislosti s rozviodem gatesových objevilo, kdo bude hlídat a řídit ty očipovaný lidi.Zda Bill nebo melinda. Možná,že by nám na to mohla odpovědět třeba Ilonka Csáková.
hezký den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tvl!!!
To je pel-mel všeho možného ...
Argumentovat emigrantem že SSSR, který od roku 1987 žije mimo, no ...
Jinak, fašismus je: "otevřenou teroristickou diktaturu nejreakčnějších, nejšovinističtějších a nejimperialističtějších složek finančního kapitálu“.
A závěrem, abych s Vámi neztrácel zbytečně více času, než si zasloužíte, otázka: Tuňák a delfín jsou si velmi podobní, navíc, oba plavou ve slané vodě. Jsou oba ryby?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ono těch definic je více. Tak třeba:
Jak fašismus, tak i komunismus jsou totalitní hnutí.
•Totalitní režim je taková forma vlády, která nad občany zavádí totální (naprostou) kontrolu a potlačuje občanská a lidská práva. Opírá se o masovou propagandu.
•Společné je jím také odstranění samotných základů politické demokracie – tj. existence více politických stran a možností uplatnění plurality (mnohosti) názorů.
•Metody vládnutí totalitních režimu komunistického nebo fašistického typu jsou založeny na tom, že porušují nebo úplně potlačují základní lidská a občanská práva.
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Otázka. Já i s. Chot žijeme na českolipsku. Jsme oba komunisti? :o))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No ten donucený emigrant z fašistického režimu, který je v Rusku, jenom dokládá v co shlížejí naši soudruzi. ... Byl otevřeným odpůrcem ruského prezidenta Vladimira Putina a chtěl proti němu soutěžit jako prezidentský kandidát v ruských prezidentských volbách v roce 2008 jako vůdce demokratické opozice , Z tohoto důvodu byl během podpisové kampaně v roce 2006 zasažen fanouškem šachovnicí do hlavy. Na volebních demonstracích byl Kasparov ruskými úřady původně ušetřen, ale 14. dubna 2007 byl zatčen za účast na zakázané demonstraci proti Putinovi v Moskvě.. Téhož dne byl propuštěn s malou pokutou. Později , 24. listopadu, týden před volbami , byl znovu zatčen a odsouzen k pěti dnům vězení za vedení demonstrace proti prezidentu Putinovi, která nebyla povolena úřady. V boji o prezidentský úřad uspořádal demonstrací proti Putinově vládě; všichni účastníci byli zbiti policií.
Tolik z Ruska, zemi pro komunisty zaslíbené.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 10. Květen 2021 - 15:18 | moldavit

Hmmm, hodně "nejapná" odpověď ....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

To: 10. Květen 2021 - 16:06 | moldavit

Tak tohle už není ani nejapné ...
Ten člověk, co odkazujete na jeho YouTube, emigroval v roce 1987.
Kasparov ať si dělá co chce. Mmch, není Rus.
Ale hlavně "milý" moldavite - Rusko pro mne není zemí zaslíbenou - to omíláte a sugeruje stále jen Vy.
Krásný slunečný den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak nevím, proč se naši komunisté za toho Putina a Rusko tak bijí? Mimochodem dnes bylo zveřejněno, kdo se účastnil a verboval do bojů za ten Rusy podporovaný Doněck. No Mackovíka, Ondráčka již připomínat nebudu. Je fakt, že samopal v ruce neměli. Teď jsem si přehrál Skálu. Ten druhý komentář je výstižný. No když se někdo chlubí jak vítal ruské vojska v r. 1968.
https://ruvid.net/video/dr-josef-sk%C3%A1la-vzkaz-rusk%C3%A9mu-lidu-z-prahy-ol%C5%A1ansk%C3%A9-h%C5%99bitovy-vFBXeWnQUNQ.html

No a pak blik do ruského tisku. Již vědí, jak odpoví na náš požadavek na úhradu škod ve Vrběticích. Budem platit za škody způsobené legionáři ( jejich mantra) ale nový prvek. Zaplatíme škody způsobené Čechy na vojenské technice v r. 1968 doslova...Musíme také vzít v úvahu materiální škody, které jsme utrpěli přivedením vojsk do této země v roce 1968. "Pokud nám Češi předloží směnky, musíme být úplní idioti, abychom neodpovídali tak, jak si to zaslouží".

No a pak odkaz na britský bulvár. Diskutéři Britové jsou nadšeni Putinem atd. Tak jsem si ty ruské trolly našel. :o)))
https://www.mk.ru/politics/2021/05/10/eto-velichestvenno-britancy-voskhitilis-paradom-pobedy-v-moskve.html
https://www.dailymail.co.uk/news/article-9558859/Putin-denounces-return-Russophobia-Victory-Day-parade.html?ito=social-facebook&fbclid=IwAR2LejMLRYEZB4wVoSMeiiht6vdWdbTqcPIU4HtJXCAclQt3ddYkYkMb9dg#comments

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Při vší úctě k zemřelým na Covid dávat svíčky do plastových kelímků na pivo,které se zkroutí- raději nekomentovat. Na Staromáku to bylo ošetřeno mnohem lépe,šlo o spontánní akci.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak po Zemanovi (za vyváženou politiku k anexím území Ruskem) je navržen na Nobelovu cenu míru Putin. Ruská media a jejich nohsledi u nás jásají. Kdo to navrhl? "Akademik" Mgr. prof. Sergej Komkov Gr.Ph.D.,JU.Dr. jehož tituly mu nevěří ani Rusové. Zato pilně působí v Mariánských Lázních, kde žije. Ruský vlivový agent.
https://ria.ru/20210513/premiya-1732138088.html
https://www.dotyk.cz/publicistika/tajemstvi-muze-ktery-chce-nobelovku-pro-zemana.html

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 ) opět Ahrenbergr

Tak nový hit Z majetkového přiznání ministra zmizelo 12 stránek a zůstaly jen dvě. Prý se "nepropsaly". To nevymyšlíš . Na jiného by již "naši klekli"
Paní doktorka dobře Ahrenbergra popsala. Já těm lidem, kteří plují bezcharakterně každým režimem, hlavně když z toho plynou výhody, říkám "Schopní až všehoschopní"
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sest-milionu-za-pet-let-arenberger-pronajima-budovu-nemocnici-kterou-ridil-154477#dop_ab_variant=488201&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=2mHmUGVDlL8-202105131730&dop_id=154477&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Arenberger

Je otázné,co od funkce ministra čekal. Možná,že si řekl- to ještě nemám, mohl bych na tom něco trhnouta přibude mi patolízalů,kteří se mi budou chtít zavděčit,pokud možno ne zadarmoa já budu na ně shlížet ze svého piedestalu. Obecně člověk,který má daňové máslo na hlavě,moc na sebe neupozorňuje, to by byl UPB-úplně blbý,jak se říkalo. Nebo je hodně,hodně zpupný a bohorovný a myslící si,že to jeho Palermo bude třeba pokryto prezidentem nebo předsedou vlády,kdyby se něco proláklo. Takový janouškovatý styl . Bojovník proti korupci a daňovým únikům Bureš-stylizoval se ve volební kampani do této pozice krom jiného- má nyní možnost ukázat,jak to s tím bojem myslí. Můžeme se vsázet,jako ti vojáci na garnizoně,zda polní kurát Katz spadne z kazatelny nebo ne. Osobně si myslím,že dalšího ministra zdravotnictví mítdo voleb nebudeme-ono už je to nakonec ganz egál. A FÚ taky moc nezaklekne.
Hezké dny přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Český bizár

Návrat Vojtěcha a odvolání Arenbegrera, ministra podvodníka s přiznáváním majetku.Český bizár, přklad toho,jak se dělá personální politika, když s eprý stát řídí jako firma. Možná tehdy,když chci,aby firma šla plajte.
V Hospodářských novinách je obsáhlý článek na základě dokumentů z Národního archivu,jak Klaus po revoluci poslal 1,3 mld dolarů Rusům( o půjčku požádali v listopadu 1989 ještě před revolucí a komunistická vláda samosebou vyhověla),jak oni nesplatili a Zeman jako předseda vlády část dluhu odpustil. Zadarmo to jistě nebylo. Klaus si na to nepamatuje,ale doklady z NA jsou dohledatelné,,jsou tam podpisy atd. Zeman se taky nebude jistě pamatovat a Mluvčáček vydá prohlášení o podlém útoku journalistů.
Pěkné dny !

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )Český bizár

To: 25. Květen 2021 - 13:58 | Lenka Sepsová

Jj, je to ale pech, zase další morové rány lidu tohoto tak těžce zkoušeného státu ...
Už od prvních dní - ba, co dím - hodin! Taková smůla!!!
Ani ti nejlepší, které Velká Sametová Revoluce konečně postavila na místa, která jim jinak plným právem náležela už dávno - ať to byla jedna či druhá vláda, jeden či druhý parlament, bohužel neobstáli, neodhalili odporný manévr temných starých struktur a v bouřlivém revolučním kvasu, spojeném s s tak zásadním bojem o záchranu majetku v naší vlasti.
Úplně jim, chudákům ministrům, náměstkům, poslancům ... unikla (pochopitelně nešťastnou náhodou), vlastně docela bezvýznamná částka, 1,3 miliardy dolarů ... To se ve státním rozpočtu, závěrečném účtu atd., atp. docela dobře ztratí, že.
Až když přišli hrdinní pátrači z neziskovky, tak to všechno odhalili!
Njn, já mám srandu rád, ale tohle :-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak rudokožci s Falmerem v čele nakonec Babišovi podrží - jako vždy... potřebují se k někomu vlísat. Tím si konečně podepsali rozsudek znamenající odchod do věčných lovišť, a zbydou jim jen oči pro rudý pláč a dštění síry, jak oni, slušní, podlehli imperialistickým rejdům.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Výživnější je teď Feriho aféra :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

27. Květen 2021 - 19:34 | Bohdan Kocharowski

:-)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Tak nám komunisté sdělili, že se za svou minulost nestydí. A taky, že zdaní bohaté ve prospěch chudých. Úsměvné, když pomáhají oligarchům svými postoji k bohatnutí. Ale obehraná písnička.
A s.Chot blouzní o velké sametové revoluci. Upřímně řečeno, nelze se těm blouznivým poslancům, ministrům atd. divit. To co s naší inteligencí započali nacisté, komunisté zdárně dokončili. V třídním boji byli zašlapáni do podřadných zaměstnání, končili na popravištích, koncentračních lágrech, táborech PTP, dlouhodobých kriminálech. Těch šťastlivých 180 000 emigrovalo na západ.
Byli nahraženi novou inteligencí, tou dělnickou. Pamatuji, jak k nám chodila do školy přednášet naše poslankyně do Národního shromáždění. Byla to jeřábnice v místním kovošrotu. To byl zážitek.
Není tedy podivem, že protřelí komouši přežívající na patřičných místech. ledascos zašmodrchali. Přiznám, že proti těm starým strukturám bojovat slušností, pravdou a láskou byl omyl.
Nemám rád různé alternativní pravdy. Nicméně kam se poděly doložené peníze může mít i jiné vysvětlení. V duchu oposmlouvy mohly končit ve stranických pokladnách. Třeba ty švýcarské fondy, a jiné. To by taky vysvětlovalo neuvěřitelnou servilitu Klause a Zemana k Rusům. Není to normální, mají je pro něco v hrsti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Dokonce jsem soudružku našel. Pracovala skutečně jako jeřábnice, v kovošrotu Ústí nad Labem. Sama to uváděla.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No jo, u některých komunistů je totální zaslepenost. Možná i hloupost a schopnost nechat si všechno líbit. I na hlavu nadělat. Soudruzi neradi živnostníky čili podnikatele, přesto jsou živnostníky. Například tunajší soudruh Chot je taky živnostník. Soudruh Chot baští rudé knihy, prapory a komplet ideologii... a je mu evidentně putna, že ho soukmenovci estébáci měli v hledáčku jako zájmovou osobu. Hergot, to je přístup líbat ruku, která tě tluče...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ještě že "moldavita" doplnil "B. Kocharowski".
Zásadně tak vylepšil :-))) šílený pel-mel blábolů bez ladu a skladu.
Jen tak několik poznámek/dotazů:
Co to jsou doložené peníze?!
Co má KSČM (případně Chot :-)))) společného s oposmlouvou?!
Pokud někdo na někoho něco má, tak osobně bych si spíše tipnul na zpravodajské agentury "cizí moci" a generála Pavla - toho tak "mužného" kandidáta na prezidenta ...
Poznámce, že jeřábnice uváděla, že pracuje jako jeřábnice příliš nerozumím ...
KSČM "má ráda" živnostníky a podnikatele - seznamte se, prosím, s našimi programy, ať volebními, či tzv. Kladenským, který je programový (byť už od jeho přijetí uplynulo více, jak čtvrt století a vede se vnitrostranická diskuse nad jeho aktualizací).
Když si tak čtu příspěvky moldavita, či B. Kocharowského, nebo i některých dalších, tak také často přemýšlím o "totální zaslepenosti" ba až o, dnes tak často skloňované, předsudečné nenávisti. Njn - ale co naděláš s totálními zaslepenci.
Jinak, přijde mi, že "B. Kocharowski" pracuje s veřejně dostupnými zdroji tak trochu jako slavní čučkaři - to jen k tomu živnostničení.
A na závěr: ne, nelíbám (nelíbal jsem) "ruku, která tě tluče" :-))))))))))), jen jsem byl prověřován, a prověřen, na stupeň utajení "PT" ....
Krásnou neděli nejen "moldavitovi" a "Kocharowskému"!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ano. Takže soudruh Sáňky byl už ve čtyřiadvaceti prověřený rudý nok, ultrasuperkádr... stupeň PT... no, je-li člověk mladý, může mít hlavu plnou levicové spravedlnosti, ale že z toho ani po x desítkách let nevyroste, to už o něčem svědčí. Jaké to je, být v partaji, která nonstop lže a je pokrytecká? Zrovna dnes prohnilou tlamou svého předsedy Falmera brojila proti násilí na ženách... ovšem byla to tato rudá strana, která v roce 1950 oběsila nevinnou dr. Horákovou. A co ďáblický hřbitov plný dětí, které mají komouši na svědomí?
V říjnu spláčete nad vejdělkem, a nebudete se stačit divit. Kanály vám nebudou stačit.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

????
No, tak nějak jsem tento výron předsudečné nenávisti čekal. Takže mě tento "předříjnový" kanální výlev od hrdinného anonyma nepřekvapuje.
Z toho pel melu vybírám jen několik věcí k upřesnění či doplnění: prověřován na stupně utajení jsem byl ve skutečnosti ještě dříve. Části mě pracovní náplně totiž byla tzv. IPCHO, tedy sklady CO pro nepracující/nezařazené občany. Bylo jich něco přes 20 v okrese.
Až do ledna 1990 jsem byl bez politické příslušnosti. ????????
Nikoho jsem tudíž neoběsil a popravu M. Horákové považuji za justiční zločin a hrubou politickou chybu.
Ještě jednou krásný zbytek neděle, i anonymnímu Kocharowskému!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No vidíte, soudruhu Chote. Já o pokrytectví, a vy jste to hned potvrdil. Mluvíte o justičním zločinu a hrubé politické chybě, ale jedním dechem zároveň použijete slovo "poprava", což je výraz vycházející ze slovního spojení "po právu". Oxymóron jak blázen. A další důkaz pokrytectví: jste ve stejné partaji s takovou zrůdou jako Semelová. Co o zavraždění Milady Horákové říkala ona, to jistojistě víte.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Ach jo.
Sbohem ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Sbohem, říká komunista. No tak to už je vrchol. Běžte, běžte. I s Hnidousama, jak praví klasik.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mohl by ještě nakonec Kocharovski napsat , co tak strašnýho mu komunisti ( jemu ) provedli, že v sobě živí po tolika letech tak strašnou nenávist a pak už by s tím tady konečně mohl přestat . " Otravuje vzduch všem."

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Zahradníkovi je do toho vcelku fekál (a na to, aby mě tu omezoval, nemá puvoár - nebo co? hraje si na webmastera?), ale měl jsem příbuzného odsouzeného ve vykonstruovaném politickém procesu - ne sice k trestu smrti, ale k několika desítkám let vězení. "Vyslýchán" byl v Uherském Hradišti.
Komunisté se pořád snaží dělat hezčími, přitom se od své původní pupeční šňůry zločinné KSČ ještě neodstřihli. A dokud budou existovat a budou politicky činní tvorové jako Falmer, Lůzr nebo Semenová, tak to ani nepůjde.
Pana Chota osobně neznám, možná je to slušný člověk, ale v tom případě nechápu, proč je v takové partaji. Kór když sám píše, že politicky činný začal být až v roce 1990.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

No, co vám osobně komunisté udělali jste nenapsal ale neodpustil jste si na ně další litanie . Ptal jsem se proto, že bych vaši zlobu možná i pochopil . Já pana Chota taky osobně neznám , znám ho jen tady z diskuzí. Podle způsobu vyjadřování a postojů je to určitě slušný člověk ve srovnání s vámi. Vy jste jen zlolajný, nic jiného z vás nevypadne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes. ( část 3 )

Mně osobně ne, ale mojí rodině. Číst snad umíte. A co si o mně myslíte, to mě zajímá asi jako předloňský sníh.

Nahoru

STÁŘÍ JE BLBEC...

STÁŘÍ JE BLBEC…

„Stáří je blbec, ale je to poslední možnost jak přežít.“, to jsou slova obdivuhodného Jana Wericha. Za naši stránku CL’21 si s respektem dovolujeme dodat: „Stáří je blbec, ale ztráta soudnosti a slušnosti je neštěstí.“

Být mladý, fyzicky a duševně schopný, dokonce úspěšný, svým způsobem není zásluha, naopak však promarněním možností… Být takový ve stáří, alespoň duševně, je záviděníhodné! Známe mnoho osobností ve velice vysokém věku s obdivuhodnou schopností motivovat mnohé výrazně mladší, s darem předávat nabyté zkušenosti s citem, slušností a respektem!

Současně si říkáme, proč mnozí z našich čelných státních představitelů tuto schopnost postrádají? Je pravda, že ne každý senior je schopen respektovat svůj věk či dokonce „obdarovat“ ty mladší svými zkušenostmi, moudrem svého věku. U některých naprosto nešťastně získává převahu absence tolerance, zášť, nesoudnost, mstivost, přezíravost… O to více společně děkujme všem pozitivním, se schopností shovívavosti, úsměvů, radosti z krásy každého nového dne prožitého s nadějí, že stejně tak krásný bude i ten další!

Naše dnešní autorská fotomontáž (doporučujeme zvětšit horní část) využila aktuální webové stránky Pražského hradu a Prezidenta ČR, současně fakt, že stárneme všichni. Pravda, nevnímáme jako dobré, dávat na citované stránky jako hlavní prezentaci fotky z let před mnoha desetiletími (viz fotomontáž v dolní části), v tom je zcela jistě vhodnější soudnost…

S úctou všem a s respektem k odlišným názorům - CL’21!

Dodatek pro čtenáře a komentující na zdejší stránce:

= náš aktuální příspěvek, sdílený na FB stránce "Českolipáci", vyvolal nemalé vášně včetně vulgarit
= s vědomím našeho vlastního textu k vulgaritám důvod vskutku nevidíme, ctili jsme a ctíme slušnost
= na stránce I-N bohužel nelze k textu přidružit obrázky, chápeme, že samotný text je tak ochuzený
= obrázek (fotomontáž) je na: https://www.facebook.com/lidovy.obcasnik
= obrázek s textem a komentáři včetně tristních je na FB stránce Českolipáci:
https://www.facebook.com/groups/ceskolipaci/permalink/10157972096510988/?comment_id=10157972102745988

I na této stránce uvítáme slušné komentáře! Děkujeme!

Nahoru