Novoborské aktuality (2)

Verze pro tisk |

Pro zjednodušení přístupu pro diskutující, kteří se se čtenáři i-novin chtějí podělit o novinky z Nového Boru, jsem založil novou složku.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Novoborské aktuality (2)

Na programu říjnového zasedání Novoborského zastupitelstva, jež se uskuteční 23.10., je mj. poskytování dotace na podporu výstavby domovních čističek odpadních vod. Dotace ve výši až 50 tis. Kč je určena pro vlastníky nemovitostí, které není možno připojit na městskou kanalizaci. Počínaje rokem 2020 bude každoročně pro tento účel v rozpočtu města alokována částka 2 mil. Kč.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ve většině Nového Boru nepoteče v úterý 22. října 2019 pitná voda. Důvodem celodenní odstávky je probíhající rekonstrukce vodovodu na hlavní třídě T.G.M. Protože jde o páteřní síť, zasáhne odstávka i část nedalekých Chotovic, Skalice u České Lípy a Sloupu v Čechách.
Přerušení dodávky vody se v Novém Boru dotkne zhruba tří čtvrtin všech odběratelů od 7:00 do 18:00 hodin. V uvedený čas nepoteče voda prakticky v celé oblasti pod železniční tratí, která zahrnuje přes osmdesát ulic.
Velká úterní (22. 10. 2019) odstávka vody, která souvisí s probíhající rekonstrukcí vodovodu na hlavní třídě T.G.M., ovlivní provoz ve školách a školkách v Novém Boru. Vedení základních škol na náměstí Míru a U Lesa vyhlásilo na úterý 22. 10. 2019 ředitelské volno. V obou školách zůstanou zavřené také jídelny a školní družiny.
Ředitelské volno budou mít děti také v ZŠ praktická. Uzavřená bude i Základní umělecká škola, jejíž vedení rovněž vyhlásilo ředitelské volno. Zavřeno bude rovněž v DDM Smetanka.
Z důvodu nahlášené celodenní odstávky vody, která souvisí s probíhající rekonstrukcí vodovodu na hlavní třídě T. G. M., bude mít městský úřad v Novém Boru v úterý 22. října 2019 zavřeno pro veřejnost. Uzavření se týká jak budovy na nám. Míru, tak budovy „B“ na ulici B. Egermanna.
voda_kohoutek

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nové sídlo novoborské firmy Lasvit se dostalo do hledáčku Adama Gebriana, který je známý jako popularizátor architektury a veřejného prostoru, za což byl v roce 2015 oceněn titulem "Architekt roku". Díl z cyklu "Překvapivé stavby" naleznete zde: https://www.mall.tv/gebrian-prekvapive-stavby/centrala-lasvit-zvenku-radikalni-spojeni-dreva-a-skla-uvnitr-odvazny-a-nadherny-svet

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

V soutěži Stavba roku Libereckého kraje se "Rekonstrukce historického středu města Nový Bor - III. etapa

Nový Bor, Náměstí Míru" umístila v kategorii "Veřejný prostor a komunikace 2019" na druhém místě.

https://stavbaroku.lk/projekt/rekonstrukce-historickeho-stredu-mesta-novy-bor-iii-etapa/realizovane-stavby

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Ale o kolik za stavbu město zaplatilo víc než mělo se ještě neví , že ? Stále se posuzuje a vyšetřuje , že ?
Napište taky konečně něco o tom :-) nebo o té zdi na náměstí - to už je vyčíslené , tak s tím lidi seznamte.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dokud je k dispozici video záznam z jednání zastupitelstva, tak je možné shlédnout shrnutí aktuálního stavu od p. zastupitele Vlčka:

https://youtu.be/KTcES0f_qDc?t=5123

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Máte pravdu , ale o výši škody u opěrné zdi se tam nemluvilo a ta už je přitom na korunu vyčíslená. Zatím se to ale, jak vidíte , tají.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nemyslím, že by to někdo tajil. Jen to není v této fázi podstatné.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

O jaké fázi prosím mluvíte ? Předpokládám, že na listopadovém jednání zastupitelstva se diskuze o finanční škodě vzniklé městu při akci ,, Rekonstrukce opěrné zdi na náměstí ll.etapa ,, konečně otevře .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Jestli je to součástí již existujícího výstupu pracovní skupiny, tak není důvod cokoliv "otevírat". Je ale pravda, že pracovní skupina měla název "Rekonstrukce středu města - III. etapa-hlavní plocha" a tak jste mne teď trochu znejistěl. Možná by někdo znalý výstupu pracovní skupiny mohl toto upřesnit.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Dovolím si , trochu vám to objasnit. Etapa lll - centrální plocha náměstí, oceněná v soutěži, jak výše píše pan Válek , byla předmětem šetření skupinou odborníků , kterou vybralo zastupitelstvo. Prozatímní výsledky shrnul p.Vlček na posledním jednání ZM , šetření ale není ukončeno.
Pak je tu etapa ll - opěrná zeď na náměstí, kde po dalším vyžádaném detailním zhodnocení vybraným znalcem v oboru dospěl k přesně vyčíslené škodě ,kterou utrpělo město. Důvod byl zjevný - záměna objemových a váhových jednotek ve zdi z kamenů . Na to někteří občané upozorňovali nejmíň 3 roky. Toto by mělo vedení města odtajnit a požadovat na stav.firmě vrácení neoprávněně přijatých peněz do městské kasy .
Jsou to tedy 2 stavební akce , z nichž u druhé je škoda už známa a není vůbec malá.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

A není to náhodou tak, že jak výstup z pracovní skupiny, tak i znalecký posudek, týkající se kamenů v opěrné zdi, byl poskytnut právní kanceláři k analýze následných právních kroků?

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Máte sice částečně pravdu , ale jak píšu : po dalším vyžádaném detailním zhodnocení vybraným znalcem....
Ten to nyní už kvantifikoval a to je to, o čem mluvím, že se občanům zatím tají. Ano, právní kancelář má připravit kroky k vymáhání částky . Právní kanceláři se to zcela jistě netají.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

No takže platí, co jsem napsal, tj. že to není v této fázi podstatné. Je potřeba počkat na výstup z právní kanceláře a teprve ten pak projednat na zastupitelstvu.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Nevím, jestli je potřeba čekat na návrh postupu k vymáhání vrácení přeplacené částky, ale rozumím tomu, že sumu vedení města chce co nejdýl udržet v tajnosti. Rozumím tomu, že vedení nechce, aby se občané dozvěděli, kolik se na opěrné zdi prošustrovato, protože stavební dozor stavby nefungoval , jak má. Nic nebrání tomu, aby diskuzi k opěrné zdi na listopadovém zastupitelstvu otevřel kdokoliv .

Nahoru

Re: Novoborské aktuality

Co nového v Novém Boru?
Vedlejší kolej !!
Jsem ráda,že město Nový Bor tuto aktivitu podpořilo.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na včerejším jednání zastupitelstva se velmi aktivně projevila opozice,diskuze byla zejména v závěru dost bouřlivá. Koalice se zdá být zaražená , její příspěvky do diskuze se omezují většinou na návrhy ukončení věcné diskuze opozičích zastuitelů z ANO.. Bohužel zatím jsme se my občané nedověděli, jakou velikostí žulových kostek je vydlážděno náměstí a ani kolik je na náměstí obrubníků a už vůbec ne , za kolik to je . V Novoborském měsíčníku jsou odpovědi odboru rozvoje města, které se zoufale brání to všechno přiznat. A starosta se k tomu staví takto: Ať si to sporné strany vyříkají - ale ne veřejně na zastupitelstvu nebo v Novoborském měsíčníku. Někde za zavřenými dveřmi,aby nic neproniklo na veřejnost.
Zatím máte občané 10 dní příležitost alespoň shlédnout o co se jedná a udělat si obrázek.
.

Nahoru

Re: Novoborské aktuality (2)

Na webu města Nový Bor je k dispozici tříhodinové video z listopadového zasedání Novoborského zastupitelstva:

https://www.youtube.com/watch?v=0497NSpCFwk

Čtenářům i-novin zejména doporučuji zhruba hodinové velmi zajímavé vystoupení ředitele Českolipské nemocnice pana Marka, jež začíná v čase 44:30 min.

Nahoru