Severáček rozezpíval Žitavu

Verze pro tisk |

V pátek 20. září pokračovala 18. Lípa Musica saskou zastávkou v královské Žitavě. Monumentální svatyní sv. Jana zněly krásné dětské hlasy libereckého dětského sboru ZUŠ Severáček pod vedením sbormistryně Silvie Pálkové podpořené nadějným basistou Josefem Kovačičem v bohatém programu převážně z české a německé hudební literatury.

Duchovní rozměr programu přesahující hranice časoprostoru, který se zrcadlí v dílech Dvořáka, Ebena, Brahmse či Kodályho, zatěžkal přítomné hloubkou své myšlenkové náplně, současně však přinesl i nadějeplné okamžiky díky svěžesti dětských hlasů. Severáček je s více jak půlstoletí dlouhou tradiíc uměleckou chloubou severočeského regionu a po svém úspěchu na zahajovacím koncertu v Hejnicích, kdy byl důstojným partnerem britské legendy The King's Singers, zazářil i ve svém vlastním programu, který důmyslně vystavěla a pečlivě se souborem připravila jeho sbormistryně Silvie Pálková. Klavírního a varhanního doprovodu se zhostily Eva Dvořáková a Andrea Čančarová Houfková, na horny sbor doprovodily Hany Sapáková a Šuková. Zajímavým momentem večera se stalo sólové vystoupení mladého basisty Josefa Kovačiče, který co by sám severáčkovský odchovanec dělá čest své "alma matera" a je nadějným příslibem do budoucna. Sborový večer uzavřely nadšené ovace publika vstoje.

Letošní saská koncertní triáda bude pokračovat na svátek znovusjednocení Německa 3. 10. ve Waltersdorfu, kde se představí umělecký garant festivalu se svým mezinárodně obsazeným sextetem.

Druhý festivalový týden otevře první českolipský koncert. V pondělí 23. září se v bazilice Všech svatých představí poprvé umělecký garant letošního ročníku houslista Josef Špaček, a to společně s houslovou hvězdou – světovým sólistou a koncertním mistrem Berlínských filharmoniků – Noahem Bendixem-Balgleyem.

Tento koncert bude přecházet premiérová moderovaná diskuse s umělci, která se uskuteční v bazilice od 18 hodin. Tu můžete navštívit na základě platné vstupenky na koncert. V prodeji je posledních pár kusů vstupenek. 

ww.lipamusica.cz / foto: Lukáš Marhoul

alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru