Nové knihy (o) regionu

Verze pro tisk |

Na poličkách Městské knihovny Česká Lípa najdete dvě nové knihy o regionálních dějinách.

První z nich je kniha Martina Aschenbrennera s názvem Společná cesta Čechů a Němců ve Svoru. Vydala ji obec Svor v rámci česko-německého projektu stejného názvu. Obsahem knihy jsou dějiny obce zasazené do dějin panství, k nimž Svor v minulosti patřil, a také způsob života i osudy lidí, kteří ve Svoru žili. Kniha je doplněna množstvím historických fotografií a plánků.
Druhá kniha je faksimile knihy Amanda Antona Paudlera, profesora českolipského augustiniánského gymnázia a vlastivědného pracovníka, Německá kniha z Čech. Kniha souborem historických reportáží z Českolipska, které byly ve své době čtenáři velmi oblíbené. Kniha je doplněna originálními kresbami Oskara Pfennigwertha. Pro současného čtenáře je kniha příležitostí podívat se na zdejší krajinu a města očima člověka z 19. století.
Obě knihy jsou zapůjčení v naučném oddělení nebo k nahlédnutí v čítárně.
ASCHENBRENNER, Martin. Společná cesta Čechů a Němců ve Svoru : dějiny obce Svor. Vydání: 1. [Svor]: obec Svor, 2020. 205 stran, viii stran obrazových příloh. ISBN 978-80-270-6465-6 ilustrace (některé barevné), mapy, portréty, plány, faksimile, genealogické tabulky ;.
PAUDLER, Amand Anton. Německá kniha z Čech. První díl se 45 vyobrazeními. 1. vydání. [Česko]: Jan Täubel, 2018. 95 stran faksimile ;.

 

alt
alt
Nahoru