František Just je mistrem Evropy

Verze pro tisk |

V holandském Hilversunu se konalo letošní Mistrovství Evropy veteránů tříčlenných družstev. Stolní tenisté starší 40ti let bojovali tři dny o prvenství ve svých věkových kategoriích.

V kategorii 65-69 reprezentoval Českou republiku František Just, přeborník ČR v jednotlivcích v posledních dvou letech a hráč Lokomotivy Česká Lípa. Kapitánem družstva byl Petr Polák, bývalý československý reprezentant a nejúspěšnější veterán ČR na nedávném Mistrovství Evropy jednotlivců. V Budapešti získal dvě bronzové medaile v soutěži jednotlivců a ve čtyřhře. Třetím hráčem byl Svatopluk Kaloč, nejlepší obranář celého Mistrovství. Bylo to nejsilnější družstvo, jaké mohli veteráni postavit.

Po vítězství v kvalifikační skupině, kde postupně porazili celky Bulharska, Holandska a Dánska, se v semifinále střetli s velmi silným mužstvem Anglie. Po velmi vyrovnaném začátku, kdy všichni tři čeští hráči odehráli několik vítězných pětisetových utkání, byl konečný výsledek 7 : 0. Pro hráče Anglie byl tento výsledek velmi krutý.

Ve finále čekal na české veterány celek Německa, obhájce vítězství z minulého šampionátu v Turecku. I zde se ukázalo, že letos má ČR velmi kvalitní celek. Po třech hodinách hry se z titulu Evropských šampionů radovali hráči české reprezentace. O překvapivě vysoké vítězství 6 : 1 se nejvíce zasloužil Svatopluk Kaloč, jehož perfektní obrana na soupeře platila. František Just, 69ti letý českolipský stolní tenista, odehrál za tři dny celkem 11 utkání. Všechny byly vítězné.

Další mistrovství Evropy družstev se bude konat za dva roky v Bulharsku. Příští rok se koná Mistrovství světa jednotlivců ve Francii. Pokud to zdraví ještě dovolí, bude František Just reprezentovat Českou republiku již v kategorii 70-74 let.
 

alt
Nahoru