Tenisový závěr sezóny na Slovance

Masters Singl Cup 2017
V září vrcholila tenisová sezóna jednodenních turnajů singlistů a deblistů v tenisovém areálu TC Hornets na tenisových kurtech na Slovance v České Lípě. Nejprve proběhlo tenisové Masters Singl Cup 2017 pro nejlepších 8 hráčů jednodenních turnajů. Někteří hráči, kteří získali body z předchozích turnajů a kvalifikovali se na Masters si nenašli pro turnaj čas. Organizátor tak musel organizátor sáhnout pro hráče umístěných na nižších příčkách, aby mohl turnaj vůbec proběhnout. V sobotu 16.9. se tak sešlo jen 7 singlistů.

Turnaj probíhal podle předem daného scénáře. Nejprve se hráči nalosovali do dvou skupin a pak se hrál vyřazovací pavouk. Počasí bylo příjemné a jen ráno bylo trochu vlhko s mlhou a bylo vidět, že se blíží podzim.

Letos zima na začátku tenisové sezóny ubrala jeden měsíc pro hraní tenisu venku na antuce, tak bylo alespoň počasí v září tenisově příjemné. V sezóně hrálo na jenom dvou kvalifikačních turnajích celkem 27 různých hráčů a každého turnaje se zúčastnilo 18 singlistů. S účastí na turnajích byl tenisový spolek velmi spokojen. V sezóně 2016 proběhlo kvalifikačních turnajů jednou tolik a zájem byl o singlové turnaje menší než o deblové. V letošní sezóně se zájem tenistů přesunul více do singlových turnajů, ale počasí nám jich nedovolilo udělat více.

V samotném Masters Singl turnaji probíhali souboje ve skupinách na jeden set do šesti gamů (ve skupině po čtyřech hráčích) respektive do devíti gamů (ve skupině po třech hráčích). Skupina A byla o třech tenistech a měla nalosované dva hlavní favority – Filipa Šenu a Davida Gregora. Doplňoval je Standa Peřinka a v tomto pořadí také hráči postupovali do tenisového vyřazovacího pavouka. Ve skupině B byly souboje o mnoho vyrovnanější. Tři hráči spolu sehráli těsné výsledky a čtvrtý se jim snažil vyrovnat. Skupina skončila v tomto pořadí – Patrik Pavlíček, Michal Tupý, René Ötwös a Jiří Sváda. V pavouku nedošlo k žádnému překvapení. Ve finále zopakoval vítězství ze skupiny jasnějším výsledkem 6:2 a zaslouženě zvítězil Filip Šena, který porazil Davida Gregora. Souboj o třetí místo zvládl lépe Patrik Pavlíček, který porazil Michala Tupého také výsledkem 6:2.

Turnaj se vydařil, hráči si slušně zahráli a počasí nám přálo. Věříme, že do příští sezóny si někteří hráči udělají více času pro tento typ turnajů, protože u celosezónních turnajů na Slovance hraje 56 hráčů.

2. Debl Cup 2017
Na poslední sobotu v září si spolek naplánoval deblový jednodenní turnaj. Probíhalo babí léto a v nádherném slunném počasí se sešlo pouze pět dvojic. Jedna nahlášená dvojice se musela z důvodu zranění hráče odhlásit a jedna dvojice bez omluvy nedorazila, což se ve slušné společnosti nedělá. Tenisté si bohužel neudělali v takto krásném počasí čas a vyrazili zřejmě s rodinami jinam.

Systém nenabízel jinou variantu, než zahrát si každý s každým. Zápasy probíhali na dva zkrácené sety do čtyřech a při stavu 1:1 se hrál velký tie-break do deseti. Z akce se stala nejen sportovní, ale i společenská záležitost. Na turnaji jsme měli velmi dobrou dámskou dvojici a také dvojici otce se synem, pokročilým žáčkem.

Dvojice skončili v tomto pořadí:
Zaslouženě vyhráli Josef Mikulejský s Vráťou Vytejčkem z Rumburska bez ztráty bodu, druzí skončili Stanislav Peřinka s Michalem Tupým a třetí René Ötwös s Jirkou Svádou. Čtvrté místo obsadila dámská dvojice – závodní hráčka Zuzka Zapletalová s maminkou trenérkou Jitkou Goldbrichtovou, kteří uhráli vítězství nad Vláďou Jermanem se synem Ondřejem z Nového Boru, kteří skončili na chvostu.

I přes neúčast mnoha hráčů se turnaj líbil. Pochutnali jsme si na místní pizze a v příjemném odpoledni jsme se rozešli věnovat se svým rodinám.
V letošní sezóně se i v prvním turnaji nesešlo mnoho dvojic, tak jsme upustili od pořádání Masters turnaje v deblu. Věříme, že se v další sezóně vrátí zájem o deblové turnaje, protože jsou velmi zábavné a nejčastěji hrané po naší republice. To je samozřejmě příležitost i pro nové hráče. Všichni jsou na Slovance vítáni a věříme, že se do soutěží celosezónních i jednodenních zapojí další noví zájemci o tenis.