BURZA PRÁCE PRO UKRAJINCE

Verze pro tisk |
Okresní hospodářské komora Česká Lípa uspořádala již v květnu 2022 BURZU PRÁCE PRO UKRAJINCE. Akce vznikla ve spolupráci s Městem Česká Lípa, Úřadem práce – kontaktní pracoviště Česká Lípa a Centrem pro integraci cizinců v Libereckém kraji
 
Téma je to stále aktuální, proto jsme se rozhodli akci zopakovat a doplnit o další nabídku služeb. Reagujeme na stávající situaci s Ukrajinskými uprchlíky, kterým Česká republika poskytuje azyl v důsledku ruské invaze na Ukrajině. Je proto na místě jim nadále pomáhat, nejen ve smyslu začlenění na trhu práce, ale i v oblasti sociální, v oblasti vzdělávání a širším poradenství. Rodiny, které našly své pracovní uplatnění a bydlení, řeší vzdělávání dětí, odklady nástupů do škol. Máme zpětnou vazbu o problémech s uznáním invalidity, nedostatkem lékařské péče, který je bohužel problémem i pro české občany.
 
Potěšil nás zájem nejen ze strany zaměstnavatelů, kteří jsou ochotni zaměstnat ukrajinské uprchlíky, ale i organizací, které nám potvrdily nám účast na akci a představí nabídku svých služeb: Dobrovolnické centrum ADRA, Charita Česká Lípa, Pedagogicko-psychologická poradna Česká Lípa nebo Mateřské centrum Pumpkin.
 
Stále je možné zapojit se pouze předáním svých prezenčních materiálů s nabídkou práce, které si budou moci návštěvníci odnést. Loňský zájem ze strany uchazečů, dále i zapojení firem, nás velmi mile překvapil. Taktéž mediální zájem ze strany novinářů, kteří na akci dorazili osobně byl potěšující. Doufáme, že akce bude opět přínosná. Srdečně proto zveme všechny, pro koho budou informace přínosné včetně vás, mediálních přátel.
Těšíme se na vás v úterý 7. února 2023 od 11 do 15 hodin v sídle Okresní hospodářské komory Česká Lípa ve Ville Hrdlička v Děčínské ulici 361/7 v České Lípě.
 
 
Předseda
Petr Skokan
alt
Nahoru