Dorostenci Arsenalu zdolali Karlovy Vary

Dorostencům Arsenalu se na jaře zatím nadmíru daří. Ve všech odehraných zápasech bodovali a nejinak tomu bylo i proti Karlovým Varům.

Starší dorost zvítězil těsně 2:1, když branky domácích zaznamenali Michal Kulha a Jakub Beránek. Mladší porazil svého soupeře 1:0, přičemž jediný gól utkání zajistil Ondřej Vacek. Brankář Karel Kluch vychytal svoji druhou nulu v sezoně. Dorostenci tak nadále zůstávají na jaře neporaženi.

Starší dorost
Trenér Arsenalu Ladislav Bahník nemohl do souboje poslat Jakuba Čvančaru, který si odpykával trest za vyloučení v předchozím klání v Horních Měcholupech. V základní sestavě se tak místo distancovaného Čvančary objevil Michal Kulha. Jako první se zapotil hostující gólman Matěj Štěpanovský, jenž musel likvidovat trestný kop Ondřeje Moravčíka. Hosté o sobě dali vědět v 6. minutě. Tolar posunul na Riedla, který vrátil míč na zadní tyč, kde číhal Privalov, ale z tohoto mráčku nezapršelo. Následně se prezentoval nepřesnou střelou Tlapák. Jan Tolar to pak zkoušel individuálně, leč bez úspěchu. Poté byli oba brankáři téměř bez práce, neboť rychlé protiútoky z obou stran přibrzdily nepřesné přihrávky, nebo střely mimo. V 19. minutě spálil megašanci Moravčík, který se po krásném pasu Zdeňka Brože ocitl sám před Štěpanovským, ale zařízení netrefil. Vzápětí vybídl Beránek ke skórování Brože, ovšem Štěpanovský předvedl výborný zákrok a balón vyrazil na roh. K jeho zahrání se postavil Brož a ukázal všem přítomným nacvičený signál s Moravčíkem, jehož tečovaná rána skončila vedle. Ve 27. minutě se provinil proti pravidlům Bečvařík, k přímému kopu se postavil Jan Tolar, který poslal nadýchaný centr před Bahníka, kde nebezpečí odvrátil pohotový Košek. Po rohu pak hlavičkoval Shorban, Bahník s jeho pokusem neměl potíže. O minutu později se mohli domácí radovat, ovšem po Brožově centru se v pokutovém území marně natahovali Košek a Beránek. Ve 43. minutě zahráli hosté roh tak nešťastně, že tři hráči Arsenalu běželi na jediného obránce, ale celou akci zastavila až dlouhá Bečvaříkova přihrávka. První poločas ukončil nepřesnou hlavičkou Shorban.
Diváci čekali na gól do 51. minuty. Michal Kulha se objevil tváří v tvář Štěpanovskému a nezaváhal – 1:0. Z vedení se však Českolipští neradovali dlouho, v 54. minutě totiž vyrovnal důrazný Shorban – 1:1. Jednobrankový náskok chtěl domácím vrátit Tlapák, ale jeho dalekonosný pokus se neujal. O chvíli později bylo v českolipské obraně velmi rušno, když se Bahník s Koškem nedomluvili v rozehrávce, naštěstí pro Arsenal skončil míč v autu. V 70. minutě měl gól na hlavičce Bečvařík, trefil však jen břevno. V šestnáctce Buldoků pak zakombinovala dvojice Brož – Kulha, Kulha prováhal správný moment ke střele. Bahníkovu pozornost vyzkoušel tvrdým projektilem z pětatřiceti metrů střídající Hodina. Misky vah se nakonec převrhly na stranu Arsenalu. Tlapák našel perfektní kolmicí na hranici vápna Beránka, který nasadil brankáři Štěpanovskému jesličky – 2:1. Vzápětí měl dvě velké šance Tlapák. Nejprve mu jeho tvrdou ránu zlikvidoval Štěpanovský, poté si chtěl Štěpanovského položit, ale karlovarský gólman mu jeho úmysl zpacifikoval.

ARSENAL Česká Lípa – FC Buldoci Karlovy Vary 2:1 (0:0)
Branky: 51. Kulha M., 85. Beránek – 54. Shorban
Rozhodčí: Blaschke – Vokřínek, Horák
ŽK: 1:0
Sestava Arsenalu: Bahník – Košek, Měšťan (78. Ješeta), Cerman (38. Pětioký), Ledl, Beránek, Bečvařík, Kulha M. (90. Jantač), Moravčík, Brož, Tlapák (Vodrážka, Kluch). Trenér: Ladislav Bahník
Sestava K. Varů: Štěpanovský – Belbl, Rutrle, Světlík, Sulák, Riedl, Privalov (61. Horňák), Tolar, Gojkovič Milan, Vild (75. Gojkovič Miloš), Shorban (Hodina, Kolesnáč, Macho). Trenér: Jiří Diviš

Mladší dorost
Trenér mladších dorostenců Arsenalu Karel Machač také musel před samotným zápasem počítat absence. Dlouhodobě je zraněný Vítek, derby s Lokomotivou nedohrál Štický, absentuje také Semerád. V pátek odkulhal z tréninku Šlechta, který se ale nakonec do hry zapojil. Prvních třicet minut příliš šancí nenabídlo. Za zmínku stojí jen nepřesná střela Jakuba Vacka a individuální průnik Klimenta, který rovněž ke gólu nevedl. Hostující Mudra se prezentoval slabým pokusem, s nímž si Kluch bez problémů poradil. Vzápětí se na trávník snesl prudký déšť, jenž se přenesl i do druhého poločasu. A možností ke skórování viditelně přibylo. Nejprve natřikrát neuspěl Šlechta, po něm nevyužil nedorozumění v domácí obraně Mudra.
Druhé dějství načal střelou nad břevno Jakub Vacek. Identický hráč to zkoušel vzápětí znovu, ale tentokrát si vylámal zuby na Eisenhammerovi. Poté zkoušel své štěstí individuálně Šlechta. Následně kopal přímý kop Ondřej Vacek a jeho tečovaná dělovka skončila na břevně. Stejný fotbalista chtěl o pár sekund později přelobovat vyběhnuvšího Eisenhammera, ale neúspěšně. V 64. minutě se už Ondřej Vacek dočkal a zajistil tak domácím další tři body – 1:0. Na 2:0 mohl upravit z lavičky naskočivší Lukačka a když se neujala ani hlavička Rutrla, mohl se Arsenal začít radovat z již třetí výhry v řadě.

ARSENAL Česká Lípa – FC Buldoci Karlovy Vary 1:0 (0:0)
Branka: 64. O. Vacek
Rozhodčí: Blaschke – Horák, Vokřínek
ŽK: 2:1
Sestava Arsenalu: Kluch – Trefný, Šlechta, Šimoník, Dostál, Vacek J., Kliment, Vodrážka, Picek, Vacek O., Horák (Vágner, Doucha, Šimon, Lukačka). Trenér: Karel Machač
Sestava K. Varů: Eisenhammer – Korb, Světlík, Považan, Černý, Vydra, Vild (48. Fárek), Rutrle, Kovanda, Musil, Mudra (Orban, Sattler, Kolesnáč, Šandera). Trenér: Roman Pejml