FC Nový Bor-FK ŽBS Železný Brod 5:0 (2:0)

V 16. kole jsme na domácí půdě přivítali hráče z Železného Brodu, které jsou umístěni ve středu tabulky krajského přeboru.

Poprvé jsme nastoupili na trávě, na které jsme celý týden trénovali. Zápas začal opatrně a z naší strany bez velkého nasazení. To přineslo velkou šanci soupeře už v 15. minutě, kdy po chybě obrany soupeř sám před Tománkem přestřeluje naší bránu. Hra se otočila až po 26. minutě, kdy po akci Lebruška - Třešňák vyráží brankář střelu k volnému Demkemu a ten dělovkou otvírá skóre 1:0. Hned z naší další útočné snahy posílá Třešňák do brejku Lebrušku a ten obchází i brankáře a zvyšuje na 2:0. V té chvíli soupeř herně odešel a soustředil se jen na defenzivní činnost. V poslední minutě prvního poločasu se předvedl individuálně Demke, který prošel až do vápna, ale jeho střela šla vedle levé tyče.

V první minutě druhého poločasu ukázal svoji vizitku nejlepšího střelce Michal Třešňák, který všechny obešel a hlavně přesně zakončil na 3:0. V 56. minutě jsme zavřeli soupeře ve vápnu a střely Třešňáka,Dvorskýho,Coufala a Lebrušky v síti neskončily.V 59.minutě odchází Dvorský a Paštika, které nahradili Kouřil a Stejskal.V 68.minutě kope Kořínek z 30.metrů trestný kop a brankář vyráží před volného Lebrušku a ten dává svůj druhý gól 4:0. V 77. minutě odchází kapitán Coufal a přichází do útoku Kopecký .Třešňák dostává žlutou kartu. V 80. minutě kope Stejskal roh, hlavičkuje Pollach a brankář vyráží pouze k Třešňákovi a ten zakončuje akci gólem na 5:0. V 80 minutě dobře hrajícího Holeščáka střídá nový dorostenec Šedivý a Vomáčka dostává za hrubý zákrok žlutou kartu. Konec zápasu, tak jako celý druhý poločas, je v naší režii a poslední šanci Třešňáka v 87. minutě až napotřetí chytá brankář hostí. Vyhráli jsme zaslouženě a přesvědčivě.

Sestava: Tománek, Holeščák,Vomáčka, Pollach, Kořínek,   Dvorský, Coufal, Demke, Paštika Lebruška,Třešňák
Náhradníci : Kopecký,Kouřil,Marek, Stejskal, Šedivý
Branky: Demke, Lebruška, Třešňák, Lebruška, Třešňák
Trenér:  Janatka Václav

Vedoucí mužstva :  Dvorský Radomír
Vstup do jarní sezóny vychází bez ztráty bodu a tak první místo krajského přeboru je v správných rukou a dál vedeme o bod před Mšenem .