Fotbalisté Arsenalu si proti Písku vykoledovali tři body

Velmi povedené vystoupení mají za sebou fotbalisté Arsenalu, kteří v 21. kole České fotbalové ligy porazili na domácím hřišti silný Písek.

O svém vítězství rozhodli už v první půli, kterou vyhráli 2:0, když se z přímého kopu trefil kapitán Pavel Runt. Druhý zářez přidal krásnou ranou Radim Breite. Ve druhém poločase uzavřel účet tohoto zápasu nádhernou střelou do růžku Karel Vrabec. Oldřich Meier si připsal další vychytanou nulu ve své bohaté kariéře.

Ihned po úvodním hvizdu hlavního rozhodčího Tomáše Grimma se domácí pokusili o útok a ukázali divákům, že honbu za premiérovými třemi body na jaře začnou již od začátku. Písek odpověděl průnikem, který zakončil nepřesnou hlavičkou Káník. V pokutovém území hostů pak zakombinovala dvojice Runt – Zeman. Zeman poslal zpětnou přihrávku Runtovi, jenž měl míč na dlouhou nohu. Poprvé si českolipští fanoušci zakřičeli gól v 11. minutě. Po faulu jednoho z píseckých hráčů zahrál přímý kop Pavel Runt a od břevna se balón odrazil do branky – 1:0. Písečtí chtěli okamžitě vyrovnat, ovšem Zušťák s Káníkem neuspěli. V 16. minutě hrál Arsenal chvíli o deseti, neboť tvrdá rána zasáhla Radima Breiteho do choulostivých míst, ale českolipský záložník po chvilce vstal a pokračoval ve hře. Následně už mohli modří vést 2:0, Zemanovu bombu z úhlu zpacifikoval Vršecký. Ve 27. minutě už se Severočeši dočkali, když Radim Breite vyslal ze své kopačky jedovku, jež skončila až v síti – 2:0. Breite mohl vzápětí znovu skórovat. Nepřesný odkop Vršeckého mu přilétl přímo na nohu, ale jeho pokus z první skončil mimo. Polodna chtěl svůj tým dostat do zápasu, avšak napálil před sebou stojícího hráče. První půli jasně ovládl Arsenal, hosty k ničemu prakticky nepustil a brankář Oldřich Meier byl téměř bez práce.

Do druhého dějství poslal do hry trenér Hradiský místo Runta Finklára. Poté zkoušeli své štěstí Breite se Zemanem, tentokrát se však stav utkání nepohnul. V 55. minutě si Jihočeši nerozuměli v rozehrávce, ale vzniklou pohromu ještě stačili včas odvrátit. V 62. minutě vybojoval Zeman svým důrazem rohový kop, k jehož exekuci se postavil Radim Breite. Kulatý nesmysl skončil na hranici pokutového území u Karla Vrabce a ten vymetl všechny pavučinky Vršeckého branky – 3:0. Písečtí byli vepředu jaloví, důkazem toho budiž rohový kop a nepřesná střela v podání Martina Malého. O chvíli později nebezpečně dorážel Polodna, Meier si však celou situaci pohlídal a na ukazateli skóre stále svítila u hostů nula. Čestný gól mohl vstřelit Káník, ovšem dopadl úplně stejně, jako jeho spoluhráči před ním. Vzápětí neslavila úspěch ani kombinace Řeháka se Slabashevichem. Domácí si své vítězství v závěru duelu bezpečně hlídali a po výsledku 3:0 si připisují do tabulky důležité tři body.

„My jsme se na dnešní utkání dobře připravovali. Věděli jsme o kvalitách Písku, že má dobré hráče. Hodně nakopávají balóny dopředu na Zušťáka, takže jsme se na to celý týden připravovali. Chtěli jsme uspět, už jsme potřebovali vyhrát. Důraz jsme kladli na střelbu, chodily tam i centry. My jsme dali ze tří střel tři góly. Zápas byl vyrovnaný, Písek nás možná ve druhé půli přehrával v poli, ale do vyložené šance se nedostal. Spíš to beru jako ubojované utkání. Bylo to skoro bez šancí, ale my jsme vyhráli 3:0, takže zaplať pánbůh za to,“ zhodnotil klání českolipský lodivod Pavel Hradiský.

Do tohoto střetnutí nastoupil s kapitánskou páskou Pavel Runt místo Petra Silného. „To už bylo při zápase se Slávií. Petr Silný se chtěl po domluvě soustředit na své výkony a už neměl tolik síly, aby vedl zároveň mužstvo. Hráči měli zvolené zástupce, kterými jsou Runt a Vrabec, takže kapitánskou pásku dostal Pavel Runt a po jeho zranění Vrabec,“ odůvodnil tento krok Pavel Hradiský a zároveň uvedl, proč vystřídal Runta již v poločase.

Písek má ve svém kádru nejlepšího střelce Česko fotbalové ligy Jana Zušťáka. Připravovali se jeho svěřenci na něj nějak speciálně? „Určitě. Měli jsme tréninky a připravovali jsme se na to. Věděli jsme, že na něj jdou dlouhé míče, takže jsme zajišťovali jeho vyhrané hlavičky. Povedlo se to, do žádné šance se nedostal,“ těší prvního muže českolipské lavičky.
Pokud hráči Arsenalu předvedou podobný výkon jako proti Písku, mohli by uspět i za týden v Hlavici. „Určitě. Ta soutěž je natolik vyrovnaná, že můžeme kdekoli vyhrát, ale také kdekoli prohrát. My máme teď tři zápasy venku a chceme přivézt nějaké body,“ uzavírá Pavel Hradiský.

ARSENAL Česká Lípa – FC Písek 3:0 (2:0)
Branky: 11. Runt, 27. Breite, 62. Vrabec
Rozhodčí: Grimm – Janoch, Kříž