Rezerva Arsenalu zůstává na jaře neporažena

Za vytrvalého deště hostil B-tým Arsenalu na svém hřišti ambiciózní Hejnice, které před tímto zápasem okupovaly druhé místo tabulky.

U Ploučnice chtěly potvrdit svoji kvalitu, ovšem na podmáčeném terénu se jim to nepodařilo a díky výhře 3:0 poskočil Arsenal na třetí pozici a odsunul tak Hejnice na příčku čtvrtou. Velký podíl na zisku tří bodů měl Karel Kaňkovský, autor dvou branek. Svěřenci trenéra Bohuslava Najmana si tak na jaře zatím drží neporazitelnost.

Obě mužstva připomínala barvou dresů sobotní šlágr španělské Primera Division mezi Realem Madrid a Barcelonou. Domácí Arsenal nastoupil v bílém, hostující Hejnice v červenožluté kombinaci. V kádru Arsenalu se objevili i tři fotbalisté z A-týmu, jednalo se o Artura Slabasheviche, Martina Finklára a Lukáše Kučeru. Utkání začalo svižně, hrálo se nahoru dolů. Finklár obešel u postranní čáry protihráče, ale jeho centr sebral ze vzduchu gólman Jirák. V 10. minutě předvedla pěknou souhru trojice Kaňkovský – Kučera – Slabashevich, posledně jmenovaný zakončil nad branku. Hejnice se osmělily slabým pokusem Miroslava Šulce, s nímž neměl Chadraba vážnější potíže. Po následném Finklárově rohu hlavičkoval mimo Švec. Ve 27. minutě se mohl Arsenal dostat do vedení, ovšem domácí útočník trefil jen břevno. Po faulu jednoho z hostujících borců zahrál přímý kop Fulier, ale Kučera se na penaltě do míče netrefil. Identický hráč dopadl stejně i o minutu později, když po trestném kopu Půlpána poslal svůj pokus vedle. Druhý zákrok si strážce českolipské branky Jan Chadraba připsal ve 40. minutě, když zkoušel jeho pozornost Šulc. Před odchodem do kabin spálil další šanci Kučera, ocitnuvší se v bezprostřední blízkosti Jiráka, ale se skórem už nepohnul.

Druhou půli otevřel svým slabým pokusem opět Šulc, který byl z hostů v tomto duelu nejaktivnější. V 51. minutě neslavila úspěch ani střela Artura Slabasheviche. Sto osmdesát sekund nato to zkoušel Slabashevich z přímého kopu, Jirák byl na místě. Poté se hodně zlobili českolipští fanoušci, neboť v pokutovém území byl stažen Kaňkovský, ale hlavní rozhodčí Adam Ruček zůstal ledově klidný. Chuť si Karel Kaňkovský spravil hned vzápětí, když po centru Půlpána sám před Jirákem nezaváhal – 1:0. O chvíli později to mohlo být už 2:0, nebezpečnou akci zakončoval Slabashevich, hostující obrana tentokrát odolala. V 65. minutě o sobě dali vědět také Hejničtí, Smola přihrál na hranici vápna Pelikánovi, jehož dělovku vyrazil Chadraba na roh. Za několik minut mohlo být vyrovnáno, protiútok založil Smola, nacentroval před Chadrabu, kde si dávali přednost v zakončení Šulc se Zemanem. Chadraba tak nemusel vůbec zasahovat. V 80. minutě definitivně rozhodl o výhře domácích Karel Kaňkovský, který přehodil vyběhnuvšího Jiráka – 2:0. Dvě minuty nato si málem vstřelili hosté vlastní gól. Kaňkovský mohl dokonat hattrick, sám před Jirákem ale selhal. Diváci, kteří zůstali až do konce zápasu, viděli ještě jednu branku v síti hejnického gólmana Jiráka. Po rohu napřáhl z voleje Martin Finklár a Jirák uviděl míč až ve své síti – 3:0.

ARSENAL Česká Lípa B – Autobrzdy Hejnice 3:0 (0:0)
Branky: 60. a 80. Kaňkovský, 90. Finklár
Rozhodčí: Ruček – Simmerová, Krupa